Dobra atmosfera na treningach

Podczas przygotowań do sezonu w szeregach BVB humory dopisują. – Mamy dobrą atmosferę w drużynie i to jest najważniejsze – zaznacza Kuba.

Foto: BVB.de

Duch drużyny, integracja na treningach i ciężka praca – to podstawa do osiągania sukcesów według recepty Jürgena Kloppa. Właśnie taki model działań wypracowali piłkarze Borussii Dortmund podczas obozu szkoleniowego w Bad Ragaz. Trener Klopp wcielił w swój zespół bardzo dużo pozytywnej energii, co widać w wywiadach których udzielają piłkarze. – Mamy dobrą atmosferę w drużynie. Gracze, trenerzy, terapeuci, po prostu wszystko do siebie pasuje i to nas wyroznia – powiedział ostatnio w rozmowie z dziennikarzami Ruhrnachrichten Jakub Błaszczykowski. Kuba stwierdził również, że dobra otoczka zespołu ułatwia mu ponowne wejście do drużyny po kontuzji. – Przy dobrej atmosferze zawsze łatwiej jest dołączyć do nieco odmienionej drużyny. Nigdy nie miałem z tym problemów. Wszyscy zostają od razu zintegrowani – dodał pełen optymizmu skrzydłowy Borussii.

Obecna ekipa wicemisstrzów Niemiec to nadal młody i głodny sukcesów zespół. Kuba Błaszczykowski reprezentujący klub z zachodniej Westfalii od 2007 roku, jest jednym z bardziej doświadczonych zawodników. – Jestem szczęśliwy, że mogę grać w tak wielkim klubie. Dortmund jest dla mnie i dla mojej rodziny drugim domem, a BVB na zawsze zostanie numerem jeden – podkreśla. Kapitan reprezentacji Polski chciałby osiągać z Borussią kolejne sukcesy i nie wyklucza zakończenia kariery na Signal Iduna Park. – Nigdy nie wiadomo co przyniesie czas. Mój kontrakt obowiązuje do 2018 roku, czujemy się tu z rodziną bardzo dobrze. Wygraliśmy kilka tytułów i mam nadzieję, że będzie ich więcej. Nasi nowi zawodnicy posiadają dużo jakości, dlatego myślę, że będziemy grać jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie – powiedział Błaszczykowski.

W ciągu najbliższych dni Kuba skupia się tylko i wyłącznie na treningach, trwa obóz przygotowawczy w Bad Ragaz, podczas którego były piłkarz Wisły Kraków ma przygotować się do powrotu na boisko. – Myślę, że za dwa tygdonie będę mógł już w 100% trenować z drużyną. Wtedy też teoretycznie będę gotowy do gry i tylko na tym teraz się koncentruję – zakończył.

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne