Powroty Błaszczykowskiego

Po ciężkiej kontuzji najprzyjemniejszym momentem dla piłkarza jest powrót na boisko. Jak w przeszłości wracał do gry polski kapitan?

Złamana noga, zerwany mięsień, naciągnięty mięsień przywodziciela, złamany nos, czy wreszcie zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie – wszystkie te urazy na własnej skórze odczuł Jakub Błaszczykowski. Niewątpliwie ostatnia kontuzja okazała się najgoroźniejsza, a absencja po niej trwała najdłużej. Najgorsze już na szczęście za skrzydzłowym Borussii Dortmund.

Przy każdym urazie najboleśniejszym aspektem jest przerwa w treningach, która zawsze niekorzystnie wpływa na organizm zawodnika. – Każdy kolejny dzień bez treingu sprawia, że twoja dyspozycjaa spada – przyznał niegdyś w wywiadzie Błaszczykowski. Dla Kuby kluczowym czynnikiem w radzeniu sobie z kontuzjami jest pozytywne nastawienie tak jak miało to miejsce w przypadku ostatniego, najgorźniejszego urazu. – Pamiętajcie, ja się nie poddaję. Serio, nic nie jest w stanie mnie złamać. Zaczynam walkę o powrót! – napisał do swoich fanów na Facebooku kilka dni po usłyszeniu diagnozy. Dziś Błaszczykowski zapomniał już o trudnych chwilach i walczy o jak najszybszy powrót do optymalnej formy. – Nie ukrywam, że codziennie wygląda to lepiej. Postawiłem sobie cel i robię wszystko aby go zrealizować – zaznaczył Kuba w ostatniej rozmowie. Przypomnijmy, że comeback pomocnik BVB zaliczył już podczas sierpniowego sparingu we Wrocławiu, lecz miał on raczej charakter symboliczny.

Swoją waleczność i wolę walki Błaszczykowski udowadniał niejednokrotnie. W historii występów w Bundeslidze otrzymywał wiele bolesnych ciosów, a po jednym z nich (uderzenie łokciem) w meczu przeciwko Hercie Berlin złamał nos. Dzień po tym feralnym wydarzeniu pomocnik BVB przeszedł zabieg, a już tydzień później w specjalnej masce wybiegł na kolejne ligowe spotkanie. W sezonie 2012/13 Błaszczykowski po skręceniu kostki pauzował przez cztery tygodnie, a w pierwszym meczu po powrocie na boisko zaliczył dwie efektowne asysty przeciwko Greuther Fürth. Z niecierpliwością wyczekujemy więc wielkiego powrotu Kuby po najcięższej kontuzji w karierze. Najbliższa okazja już w sobotę podczas inauguracji nowego sezonu Bundesligi.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne