Bez Kuby na inaugurację

Jakub Błaszczykowski wciąż intensywnie pracuje nad powrotem do pełnej dyspozycji. Polskiego pomocnika zabraknie w pierwszej kolejce Bundesligi.

W sobotę drużyna Borussii Dortmund zainauguruje 52. sezon Bundesligi, niestety w kadrze meczowej czarno-żółtych na mecz z Bayerem Leverkusen zabraknie Kuby Błaszczykowskiego, Skrzydłowy BVB wciąż ciężko pracuje nad powrotem do formy i najbliższy czas ma szczegółowo zaplanowany. – Na razie trening, trening i jeszcze raz trening. To moja recepta na najbliższe dni. Zresztą tak było również w ostatnich miesiącach… – powiedział Kuba przy okazji ostatniej rozmowy dla telewizji Polsat. Polski kapitan cierpliwie czeka na swój występ w Bundeslidze, do którego być może dojdzie już w następny weekend przy okazji spotkania z Augsburgiem. – Jeszcze do końca nie wiem na czym stoję. Nie mogę nic przyspieszyć, jeśli będę czuł się w 100% przygotowany znów wybiegnę na boisko – przyznał z optymizmem Błaszczykowski.

Jakub Baszczykowski zerwał więzadło krzyżowe 25 stycznia 2014 roku w spotkaniu Bundesligi z FC Augsburg. Bardzo możliwe, że jego powrót na niemieckie boiska nastąpi właśnie w meczu przeciwko tej ekipe. Od feralnego dla Kuby spotkania na Signal Iduna Park minęło już sporo czasu. Kuba ciężko pracował, aby jak najszybciej wrócić na murawę. – Trenowałem po dwa-trzy razy dziennie – opowiada – Z każdym ostatnim treningiem zwiększane są obciążenia. Jednak ważna jest też psychika. Ciekaw jestem własnego zachowania w trakcie walki o piłkę – zaznacza.

Szkoleniowiec wicemistrzów Niemiec Jürgen Klopp pytany o ponowne budowanie formy swoich kontuzjowanych zawodników stanowczo odpowiada. – Z grą w piłkę jest jak z jazdą na rowerze. Tego się nie zapomina. Na pewno jednak potrzeba czasu, aby organizm tolerował najwyższe obciążenia… Subotić w sobotę wrócił do gry. Teraz wszyscy w Dortmundzie czekają na Błaszczykowskiego, a za kilka tygodni na Gündoğana – powiedział na łamach magazynu Kicker trener BVB.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne