Karty historii: kontuzje Kuby

Zerwanie więzadła to jedna z najgroźniejszych kontuzji w karierze Błaszczykowskiego. W historii występów Kuba borykał się z różnymi problemami zdrowotnymi.

Złamana noga, zerwany mięsień, naciągnięty mięsień przywodziciela czy wreszcie złamany nos – wszystkie te urazy na własnej skórze odczuł skrzydłowy Borussii Dortmund. Kontuzje wpisane są w karierę każdego sportowca, Kuba w przeszłości swoich występów w Bundeslidze otrzymywał wiele bolesnych ciosów, a po jednym z nich (uderzenie łokciem) w meczu przeciwko Hercie Berlin złamał nos. Dzień po tym feralnym wydarzeniu pomocnik BVB przeszedł zabieg, a już tydzień później w specjalnej masce wybiegł na kolejne ligowe spotkanie. Niestety rywale jakby uwzięli się na Polaka i w następnych konfrontacjach sytuacja powtarzała się. Po trzech złamaniach i przesunięciu przegrody nosowej, Kuba zmuszony był opuścić zgrupowanie reprezentacji Polski.  Sądzę, że niektórzy przeciwnicy specjalnie celują mi w twarz, bo wiedzą, że to moja słaba strona. – mówił po tym zdarzeniu. 

Nie tak groźne, lecz brzemienne w skutkach urazy wykluczyły Jakuba Błaszczykowskiego w 2006 roku z niemieckiego mundialu oraz w 2008 roku z mistrzostw Europy rozgrywanych w Austrii i Szwajcarii. Powodem absencji naszego kapitana były wówczas problemy mięśniowe z którymi borykał się przez dłuższy okres czasu. Kiedy Kuba po leczeniu dochodził do pełni sił i wracał na boisko, wracały również bóle uniemożliwiające kontynuowanie gry. Rozwiązaniem problemów zdrowotnych okazała się wtedy konsultacja u śp. doktora Jerzego Wielkoszyńskiego. Ceniony lekarz pomógł Błaszczykowskiemu wyeliminować urazy mięśniowe i powrócić do wysokiej formy. 

Wszystkie kontuzje w historii kariery Kuby Błaszczykowskiego eliminowały go z gry maksymalnie na miesiąc lub dwa. Zerwanie więzadła krzyżowego to jednak najgroźniejszy uraz z którym zmagać się musiał kapitan reprezentacji Polski. W najbliższy czwartek operacja, a od piątku długa rehabilitacja i początek najtrudniejszej walki powrotu do sportu. Najważniejsza jest jednak spokojna postawa Kuby i dobre podejście do całej sprawy. – Pamiętajcie, że ja się nie poddaję. Serio, nic nie jest w stanie mnie złamać. Od niedzieli walka o powrót! – zapewnił swoich kibiców na Facebooku.

Poniżej tabela obrazująca wszystkie dotychczasowe kontuzje Kuby Błaszczykowskiego:

width=559

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne