Powrót coraz bliżej

Pech już dawno nie opuszcza Kuby Błaszczykowskiego, jednak ostatnie dni to tylko pozytywne informacje. – Nie czuję już zupełnie bólu – mówi nasz kapitan.

Kilka tygodni temu Jakub Błaszczykowski był już o krok od powrotu na boiska Bundesligi. Niestety, podczas jednego z treningów przed ligowym spotkaniem z Freiburgiem Kuba oddał strzał, po którym poczuł ból w prawej nodze. Jak wykazały badania, polski pomocnik naderwał mięsień czworogłowy, dlatego dalsze uczestnictwo w sesjach treningowych było niemożliwe. Dla kapitana reprezentacji Polski był to niezwykle ciężki moment, z takiego przebiegu sytuacji nie był zadowolony również trener drużyny BVB Jürgen Klopp. – Kuba przyjął to naprawdę źle. To bolesne także dla nas – stwierdził wówczas niepocieszony szkoleniowiec. Kilka dni po usłyszeniu kolejnej nieprzyjemnej diagnozy Błaszczykowski przebywał w Polsce, w międzyczasie przechodził również specjalistyczne badania w Austrii.

Dziś stan zdrowia Kuby jest już znacznie lepszy, po powrocie do Dortmundu regularnie pod okiem sztabu medycznego BVB zwiększa obciążenia, a w ostatnim tygodniu trenował indywidualnie. Najważniejsze jednak, że badanie USG przeprowadzone we wtorek (30.09) wykazało znaczną poprawę, mięsień jest już w dobrym stanie, a Polak może rozpocząć trening biegowy. – Póki co są to krótkie przebieżki – dwa razy po 5 minut. Nie czuję już zupełnie bólu, wszystko jest OK. Z każdym dniem minimalnie zwiększamy obciążenia – powiedział Błaszczykowski. Nadal trudno rokować kiedy Kuba powróci do treningów drużynowych, lecz wszystko zmierza w dobrym kierunku. – Życie mnie nauczyło, że lepiej nic nie deklarować i nie przewidywać. Konsekwentnie pracuję każdego dnia i jak tylko nadejdzie odpowiedni moment, dołączę do drużyny – przyznał w rozmowie. W optymistycznym wariancie Kuba swój pierwszy mecz po przerwie rozegra w listopadzie.

Podczas rehabilitacji i pracy nad powrotem do formy reprezentant Polski ma nieco więcej czasu, który stara się dobrze wykorzystywać. W minony wtorek na zaproszenie jednego ze sponsorów BVB – firmy MAN, uczestniczył w spotkaniu z fanami. – Takie spotkania to zawsze miłe doświadczenie – podkreślił. – Jako piłkarz BVB jestem dumny, że klub ma swoich kibiców dosłownie we wszystkich zakątkach Niemiec, nie tylko w okolicach Dortmundu – dodał wielki nieobecny wicemistrzów Niemiec.

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne