Kuba znów z drużyną!

Dobre wieści – od niedzieli Jakub Błaszczykowski trenuje razem z kolegami. – Nie czuję żadnych skutków kontuzji – zapewnia zadowolony.

Foto: Ruhr Nachrichten

Po długiej walce z kontuzją nadszedł przełomowy dzień, Kuba Błaszczykowski nie czuje już żadnych dolegliwości w ziwązku z naciągnięciem mięśnia czworogłowego i trenuje z pełnym obciążeniem. Ostatnie tygodnie reprezentanta Polski to przede wszystkim ciężka praca, Kuba mógł trenować tylko indywidualnie pod stałą obserwacją sztabu szkoleniowego. Drugiej pechowej kontuzji kapitan polskiej kadry doznał dokładnie 9 września podczas treningu, na szczęście uraz został już całkowicie wyleczony, a skrzydłowy Borussii Dortmund dołączył do drużyny. Powrót Błaszczykowskiego to znakomita informacja dla całego zespołu, ostatnie wyniki nie napawają optymizmem kibiców wciemistrzów Niemiec i wygląda na to, że sytuacja kadrowa w ekipie dortmundczyków powoli się klaruje.

W poniedziałek Błaszczykowski bez żadnych problemów odbył pełny trening wspólnie z kolegami. – Wszystko jest już w porządku, nie czuję żadnych skutków kontuzji – mówi zadowolony. Najważniejsze dla Kuby jest teraz osiągnięcie dawnej formy i pełnej dyspozycji fizycznej, wszystko wskazuje jednak na to, że reprezentant Polski jest na dobrej dordze. – Pozostaje mi tylko ciężko pracować i czekać, aż trener dostrzeże, że mogę się już przydać drużynie – dodaje pełen nadziei.

Udział skrzydłowego Borussii we wtorkowym pucharowym spotkaniu przeciwko St. Pauli jest raczej wykluczony, fani z Dortmundu liczą na powrót swojego ulubieńca do meczowej kadry już w sobotę – wówczas Borussia mierzyć się będzie z liderem z Monachium. Sam Kuba raczej woli nie komentować tej sytuacji. – Nie odpowiem na to pytanie. Już kilka tygodni temu byłem o włos od powrotu do kadry meczowej i nic z tego nie wyszło – oznajmił. – Jestem cierpliwym człowiekiem – gdy nadejdzie czas i trener uzna, że jestem potrzebny, wtedy wejdę na boisko i dam z siebie wszystko – zakończył.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne