Przed meczem z Hoffenheim

Piątkowe spotkanie z Hoffenheim będzie pierwszym meczem w Dortmundzie od 9 listopada. Czy twierdza Signal Iduna Park pomoże przełamać impas?

Ostatni pojedynek przed dortmundzką publiką miał miejsce niespełna miesiąc temu. Wówczas borykająca się z problemami Borussia w kuriozalnych okolicznościach po samobójczym golu pokonała swoją imienniczkę z Gladbach 1:0. Konfrontacja ta, miała zapoczątkować nową, lepszą serię ekipy wicemistrzów Niemiec. Niestety, minęły trzy tygodnie i sytuacja nie uległa poprawie – przeciwnie, Borussia Dortmund po 13 kolejkach z mizernym dorobkiem 11 punktów zajmuje obecnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

W Dortmundzie presja związana z meczem z Hoffenheim narasta z dnia na dzień. W piątek czarno-żółci po prostu muszą wygrać, żeby marzyć jeszcze o dobrej pozycji na koniec sezonu. Trener Jürgen Klopp zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i wciąż wierrzy w swoich podopiecznych. – Jako piłkarz zawsze grałem o utrzymanie i wiem, jak zawodnicy czują się w takim momencie – ocenił w ostatniej rozmowie na łamach Bildu niemiecki szkoleniowiec. – Znam doskonale to uczucie i wiem jak zespół powinien myśleć, aby wydostać się z tej sytuacji – dodał z przekonaniem. Przed zespołem z Westfalii kolejne ciężkie zadanie. Popularne wieśniaki radzą sobie w tym sezonie bardzo dobrze, podopieczni Markusa Gisdola znajdują się na 7. miejscu w tabeli z 20 punktami na swoim koncie.

Przed konfrontacją z Hoffenheim możemy znaleźć również pozytywne informacje. Do zespołu z Dortmundu powracają zawodnicy, którzy ostatnio zmagali się z kontuzjami. W wyjściowym składzie powinniśmy zobaczyć znów podporę defensywy BVB Matsa Hummelsa, a w pełni sił jest już także Nuri Sahin. Najprawdopodobniej w protokole meczowym znajdzie się również nazwisko Kuby Błaszczykowskiego. Szanse na występ polskiego skrzydłowego wydają się duże, ostateczna decyzja zapadnie jednak dopiero na kilka godzin przed meczem. – Możliwe, że Kuba będzie gotowy na najbliższe spotkanie – wyznał tajemniczo coach Borussii.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne