Porażka BVB, 55 minut Kuby

Powrót Błaszczykowskiego na boiska Bundesligi nie pomógł Borussii w odnalezieniu formy. Dortmundczycy przegrali w Berlinie z Herthą 1:0 (1:0).

Kłopoty drużyny Borussii Dortmund to już proces długofalowy – ekipa wicemistrzów Niemiec po kolejnej porażce w Bundeslidze pogorszyła swoją pozycję w ligowej tabeli. Tym razem lepszy od dortmundczyków okazał się zespół Herthy Berlin.

Od pierwszych minut na Olympiastadion podopieczni Jürgena Kloppa prezentowali się na boisku poniżej oczekiwań. – Pierwsza połowa była dokładnym przeciwieństwem tego, jak chcieliśmy grać – mówił na konferencji prasowej zdenerwowany trener BVB. Akcje gości konstruowane były zbyt wolno, przez co Borussia praktycznie nie zagrażała bramce rywali. – Wykazywaliśmy zbyt mało determinacji i nie potrafiliśmy wydobyć z naszej gry wszystkiego co najlepsze – analizował Klopp. W 35. minucie spotkania na domiar złego urazu nabawił się Henrikh Mkhitaryan – miejsce kontuzjowanego Ormianina zajął wracający do regularnej gry Kuba Błaszczykowski. Kilka minut później po efektownym rajdzie gola dla gospodarzy zdobył dobrze znany w Dortmundzie Julian Schieber, a bezbarwna w wykonaniu BVB pierwsza połowa dobiegła końca.

W drugiej odsłonie pojedynku w Berlinie Borussia znacznie dłużej utrzymywała się przy piłce. Szkoleniowiec BVB zdecydował się na jeszcze bardziej ofensywne ustawienie, dzięki czemu na placu gry pojawił się drugi napastnik Adrian Ramos. Niestety mimo wielu dogodnych okazji żaden z piłkarzy nie był w stanie pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gospodarzy Thomasa Krafta. – Mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie byliśmy w stanie przełożyć tego na dobre sytuacje bramkowe – tłumaczył niepocieszony trener Klopp. – Właśnie takie mecze, kiedy przeciwnik ze wszystkich sił walczy o każdą piłkę, nie są łatwe – dodał.

Przed pogrążoną w kryzysie drużyną Borussii Dortmund jeszcze tylko dwie kolejki pierwszej rundy. Najbliżsi rywale to kolejno wicelider Bundesligi VfL Wolfsburg (środa) oraz Werder Bremen (sobota). – Naszym zadaniem w tych dwóch meczach jest poprawa dramatycznej sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy – podsumował Jürgen Klopp.

13.12.2014, 15. kolejka Bundesligi, Olympiastadion (Berlin).

Hertha BSC – Borussia Dortmund 1:0 (1:0)

Hertha: Kraft – Pekarik, Hegeler, Brooks, Schulz – Niemeyer – Beerens, Skjelbred (70. Hosogai), Ronny (82. Lustenberger ), Ben-Hatira (70. van den Bergh) – Schieber

BVB: Langerak – Piszczek, Subotic (83. Sahin), Hummels, Schmelzer – Bender, Kehl (46. Ramos) – Gündogan, Aubameyang, Mkhitaryan (35. Błaszczykowski) – Immobile

Bramki: Schieber (40.)
Żółte kartki: Brooks, Kraft / Piszczek
Sędzia: Günter Perl
Widzów: 75254