Przełamanie Borussii!

Borussia Dortmund przełamała złą serię i w efektownym stylu zwyciężyła z Freiburgiem 3:0 (1:0). Dobre wejście zaliczył Kuba Błaszczykowski.

Na ten dzień kibice z Dortmundu czekali długo, obecni jeszcze wicemistrzowie Niemiec w efektownym stylu zwyciężyli na Mage-Solar Stadion. – Rozegraliśmy dobre spotkanie, chociaż nie wszystko było idealne – podsumował na lamach oficjalnej strony klubu trener Jürgen Klopp.

Drużyna Borussii doskonale rozpoczęła mecz i od pierwszych minut narzuciła swoje warunki. Dortmundczycy nękali rywali akcjami ofensywnymi, co bardzo szybko przełożyło się na wynik. Po kilku niecelnych próbach bramkę do siatki skierował Marco Reus i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Spory udział w bramkowej akcji miał Pierre Emerick Aubameyang, który dobrą forme podkreślił w drugiej części spotkania. W 56. minucie po ładnym zagraniu Ilkaya Gündogana Gabończyk podwyższył na 2:0 i Borussia była już bardzo blisko zwycięstwa. Najładniejszą akcję dortmundczycy przeprowadzili jednak kilkanaście minut później, po kilku podaniach na jeden kontakt formalności kolejny raz dopełnił Aubameyang. Spory udział przy trzecim golu miał Kuba Błaszczykowski, który zainicjował akcję i dograł piłkę do Marco Reusa. Reprezentant Polski spędził na murawie 22. minuty zmieniając Kevina Kampla.

Pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej ucieszyło trenera Jürgena Kloppa, jednak przed drużyną BVB nadal sporo pracy. – Możemy cieszyć się z dobrego występu, ale nie można przeceniać tej wygranej – zaznaczył popularny Kloppo. Niemiecki szkoleniowiec myśli już o kolejnym wyzwaniu jakim będzie najbliższe spotkanie z FSV Mainz. – Drużyna musi pozostać zwarta i skoncentrowana, jedno zwycięstwo nie spowoduje automatycznie, że wygramy cztery kolejne mecze – podkreślił.

SC Freiburg 0:3 Borussia Dortmund (0:1)

SC Freiburg: Bürki – Sorg, Krmas (84., Höfler), Torrejon, Günter – Darida, Frantz – Klaus, Schmid (46., Philipp) – Petersen (46., Schachin), Daehli

BVB: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer – Gündogan (80., Ginter), Sahin – Kampl (68., Błaszczykowski), Kagawa, Reus (80., Mkhitaryan) – Aubameyang

Bramki: 0:1 Reus (9. minuta, asysta Aubameyang), 0:2 Aubameyang (56. minuta, Gündogan), 0:3 Aubameyang (72. minuta, Kagawa)