Kuba asystuje, BVB w ćwierćfinale!

Po 402 dniach Kuba Błaszczykowski wrócił do pierwszego składu Borussii. Reprezentant Polski przyczynił się do zwycięstwa notując asystę przy drugim golu.

Drużyna Borussii Dortmund zrobiła kolejny krok w stronę Berlina, pokonując w 1/8 finału Pucharu Niemiec Dynamo Drezno 2:0 (0:0). Obie bramki dla dortmundczyków zdobył na co dzień rezerwowy napastnik Ciro Immobile, asystę przy drugim trafieniu Włocha zanotował Jakub Błaszczykowski. Polski pomocnik dopiero w 90. minucie meczu został zmieniony przez Svena Bendera, wcześniej do swojego konta dopisał jeszcze żółtą kartkę.

Spotkanie na Stadionie w Dreźnie okazało się niezwykle trudną przeprawą. Defensywne usposobienie ekipy gospodarzy sprawiło iż Borussii grało się trudno, a stan murawy pozostawiał wiele do życzenia. Dortmundczycy przez pierwszą część meczu nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia gola, dopiero indywidualny błąd obrońcy Dynama w 50. minucie na bramkę zamienił Ciro Immobile. Jednobramkowe prowadzenie Borussii utrzymywało się aż do 90. minuty, kiedy piłkę w środku pola znakomicie wywalczył Ilkay Gündogan. Do kluczowej akcji po prawej stronie boiska włączył się Kuba Błaszczykowski, polski pomocnik spojrzał w pole karne i precyzyjnie wyłożył piłkę Immobile, a ten dopełnił formalności i ustalił wynik meczu na 2:0.

Choć poziom gry w Dreźnie nie zachwycił, trener Jürgen Klopp nie miał powodów do narzekania. – Jestem zadowolony. To spotkanie było dla nas prawdziwym testem charakteru – przyznał na pomeczowym spotkaniu z dziennikarzami. – Przy dzisiejszym stanie murawy niezmiernie trudno było szukać jakichkolwiek piłkarskich rozwiązań. Gdy po końcowym gwizdku wygrywa się 2:0, to wszystko jest w porządku – podkreślił niemiecki szkoleniowiec.

Losowanie 1/4 Pucharu Niemiec odbędzie się w najbliższą niedzielę, dzień po ligowym pojedynku z Hamburgerem SV. Ćwierćfinałowe spotkanie DFB-Pokal dortmundczycy rozegrają w dniach 7/8 kwietnia.

Dynamo Drezno – Borussia Dortmund 0:2 (0:0)

Dynamo: Wiegers – Teixeira, Erdmann, Hefele, Vrzogic – Moll, J. Müller (70. Fiel) – Kreuzer (66. Stefaniak), Tekerci – Andrich (54. Dürholtz) – Eilers

BVB: Langerak – Kirch, Subotic, Hummels, Schmelzer – Kehl, Gündogan – Błaszczykowski (90 +1. Bender), Kagawa (67. Ramos), Reus (25. Mkhitaryan) – Immobile

Bramki: Immobile (50., 90.)
Żółte kartki: Vrzogic, Fiel / Błaszczykowski
Arbiter: Tobias Welz
Widzów: 30.503 (komplet)