Kuba zmiennikiem

W ramach 24 kolejki rozgrywek Bundesligi Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała na Imtech Arena z HSV 0:0. Błaszczykowski zagrał od 76. minuty.

Świetna pasa zwycięstw została przerwana. W sobotę dortmundczycy nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę drużyny z Hamburga i mecz zakończył się podziałem punktów. – Ze sporej przewagi, którą mieliśmy od początku meczu, z upływem czasu zeszliśmy do niewielu pozytywnych momentów w grze – analizował po meczu Jürgen Klopp. Niemiecki szkoleniowiec ostatecznie docenił jeden punkt, który drużyna wicemistrzów Niemiec przywiozła do Dortmundu. – Jeśli ten punkt, nie jest przez nas odczuwany jako wygrany, myślę, że to przyjdzie wraz z upływem czasu. Dziś utrzymaliśmy dystans między nami i HSV i mamy o jedno oczko więcej na koncie – zaznaczył.

Spotkanie na Imtech Arena nie obfitowało w dogodne okazje do zdobycia gola. Na boisku widać było wzajemny szacunek zespołów, a obie ekipy doskonale wywiązywały się ze swoich zadań defensywnych. – Jeśli ty kreujesz sobie parę dobrych szans na zdobycie bramki, a HSV ma przynajmniej jedną bardzo dobrą, to remis jest w porządku. Świetną wiadomością jest to, że nikt z naszych piłkarzy nie doznał kontuzji – mówił trener Klopp podczas pomeczowego spotkania z dziennikarzami. Kolejny raz niespełna kwadrans na boisku spędził Jakub Błaszczykowski. Polski pomocnik nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności – zaliczył kilka kontaktów z piłką, jednak do końca meczu wynik się nie zmienił.

Przed drużyną BVB kilka dni treningów, następny mecz w Bundeslidze czarno-żółci zagrają 14. marca. Wówczas Borussia przed własną publicznością podejmie ekipę FC Köln.

Hamburger SV – Borussia Dortmund 0:0

/ Drobny – Diekmeier, Djourou (18. Marcos), Cleber, Westermann – Jiracek, Behrami (60. Kacar) – N. Müller, Stieber, Gouaida (82. van der Vaart) – Olic

/ Weidenfeller – Kirch, Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Gündogan – Reus, Kagawa (46. Kampl), H. Mkhitaryan (76. Błaszczykowski) – Aubameyang (76. Immobile)