90 minut Kuby!

Niezwykle ważne zwycięstwo odniosła drużyna BVB pokonując Hannover 96 3:2 (1:1). Kuba spędził na placu gry całe spotkanie i miał udział przy dwóch golach

Po wielu tygodniach oczekiwań trener Jürgen Klopp desygnował Jakuba Błaszczykowskiego do gry w wyjściowym składzie. Polski pomocnik od pierwszych minut był bardzo aktywny i sporo pracował zarówno w ofensywie jak i defensywie. Zwieńczeniem dobrej gry był gol autorstwa Aubameyanga zdobyty już w 19. minucie meczu – Kuba przejął piłkę na prawej stronie boiska i precyzyjnie dograł do Marco Reusa, który wyłożył piłkę najlepszemu strzelcowi BVB. Błaszczykowski starał się być ciągle pod grą, właśnie po jego stracie piłki w środku pola zabójczą kontrę wyprowadzili gospodarze i Stindl wyrównałna 1:1. Właśnie takim rezultatem zakończyła się pierwsza część emocjonującego pojedynku na HDI Arena.

W drugiej odsłonie Borussia nadal grała ofensywnie, co przełożyło się na bramkowe akcje. W 57. minucie kolejny raz z dobrej strony pokazał się Błaszczykowski, który po rajdzie prawą stroną ponownie zagrał do Marco Reusa, a ten do wbiegającego na czystą pozycję Shinjego Kagawy. Po tej akcji Borussia prowadziła 2:1, jednak wcześniej czerwoną kartkę zobaczył pomocnik gospodarzy Leonardo Bittencourt. Dortmundczycy w przewadze stwarzali sobie więcej sytuacji, a jedną z nich wykorzystał Aubameyang podwyższając na 3:1. Kilka minut później znów świetnie zagrywał Kuba, tym razem Marco Reus nieznacznie się pomylił i trafił w słupek. Kiedy wydawało się, że Dortmund kontorluje mecz Lars Stind pięknym strzałem pokonał Romana Weidenfellera i zrobiło się nerwowo, lecz Borussia utrzymała prowadzenie i wraca z Hannoveru z kompletem punktów.

Wciąż panujący wicemistrz Niemiec ma już 8 punktów przewagi nad strefą spadkową i ciągle pnie się w górę. Udało nam się dowieźć wygraną do końca. Wystarczy spojrzeć na tabelę, aby zobaczyć wagę tego zwycięstwa – podsumował po meczu trener Jürgen Klopp. – Gole na 2:1 i 3:1 były znakomicie rozegrane. Gdybyśmy wcześniej strzelili czwartą bramkę, mecz byłby rozstrzygnięty – dodał zadowolony.

Hannover 96 – Borussia Dortmund 2:3 (1:1)

/Zieler – H. Sakai (85. Andreasen), Marcelo, Felipe, C. Schulz (72. Prib) – S. Sané  – Briand (72. Albornoz), Kiyotake , Stindl, Bittencourt -Joselu

/Weidenfeller – Kirch (58. Dudziak), Subotic, Hummels, Sokratis – Kehl, Gündogan (72. Bender) – Błaszczykowski, Kagawa, Reus (90. Ramos) – Aubameyang

Bramki: Stindl (31., 82.) / Aubameyang (19., 61.), Kagawa (57.)
Żółte kartki: S. Sané / Subotic
Czerwona kartka: Bittencourt (za dwie żółte).

Arbiter: Felix Brych
Widzów: 49000 (komplet)