Letni Kuba Cup w Opolu

Fundacja Ludzki gest, której założycielem jest Kuba Błaszczykowski w czerwcu zorganizuje turniej piłki nożnej dla dzieci pod nazwą – Letni Kuba Cup.

Kolejny rok z rzędu Jakub Błaszczykowski nie zapomina o najmłodszych, tym razem turniej piłki nożnej dla dzieci do lat 12 zorganizuje nowo powstała fundacja polskiego pomocnika Ludzki gest. Zabawa dla młodych adeptów futbolu podobnie jak rok temu, odbędzie się w Opolu w dniach 27 i 28 czerwca. – Chcemy powtórzyć to, co dzialo się tutaj w ubiegłym roku i sprawić, aby była to impreza cykliczna – mówi jeden z głównych organizatorów, brat Kuby Dawid Błaszczykowski. Wiceprezydent Opola Janusz Kowalski wyraził zadowolenie, że Jakub Błaszczykowski zaangażował się w sprawy miasta, zarówno w kontekście sportowym, biznesowym, jak i społecznym, umiejscawiając swoją fundację właśnie w Opolu.

W letnim Kuba Cup, bo taką nazwę nosić będzie kolejna odsłona imprezy, wezmą udział 32 drużyny złożone z zawodników do lat 12. Tuż po turnieju, w podlegającym Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Centrum Sportu, zorganizowany zostanie komercyjny kurs BVB Evonik Fussballschule dla 65 dzieci z roczników 2001-2008. Potrwa od 29 czerwca do 3 lipca. Uczestników szkolić ma sześciu trenerów prowadzących zajęcia w grupach młodzieżowych Borussi Dortmund. 15 dodatkowych miejsc w kursie przeznaczone zostanie dla uzdolnionych piłkarsko uczniów z najuboższych i wielodzietnych rodzin z Opola i okolic oraz dla podopiecznych domów dziecka. Pięć miejsc – jak zadeklarował w środę wiceprezydent Kowalski – zasponsoruje miasto. Rekrutacją młodych zawodników zajmuje się kapelan opolskiego sportu ks. Jerzy Kostorz, który poinformował, że udało się pozyskać na ten cel sponsorów.

Ostatni turniej zorganizowany przez Kubę w Opolu cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Pomocnik Borussii Dortmund nigdy nie zapominał o najmłodszych, każdego roku w okresie Świąt Bożego Narpdzenia Kuba organizuje turniej piłki nożnej halowej dla dzieci. Organizatorom imprezy przyświeca jeden podstawowy cel – popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci oraz wdrażanie zasad fair play. – Poziom tego turnieju z roku na rok się podnosi. Dla chłopaków może to być pewnego rodzaju impuls, przecież sam nie tak dawno zaczynałem w podobny sposób – mówił Kuba przy okazji jednej z edycji turnieju, na którym miał przyjemność być obecny. 


Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne