Premiera książki „Kuba”

Poruszająca, intrygująca i ciekawa. Taka właśnie będzie książka Jakuba Błaszczykowskiego, na półkach pojawi się już 3 czerwca.

Do premiery biografii Jakuba Błaszczykowskiego pozostało jeszcze kilkanaście dni, jednak już dziś cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Kuba, bo taki tytuł nosić będzie książka, to prawdziwa historia człowieka, mężczyzny i piłkarza.

Ogromny udział w powstawaniu biografii miała znana polska dziennikarka – Małgorzata Domagalik, która jest równocześnie autorką książki. Przez ten czas poznała Kubę, a spisanie jego życiorysu było dla niej bardzo emocjonalnym przeżyciem. – Mogę już chyba powiedzieć, że trochę poznałam, a może nawet znam Kubę Błaszczykowskiego – opowiada. – Nie mam wątpliwości, że opowieść o nim jako o człowieku jest równie interesująca, jak ta o piłkarzu, który w rankingach najlepszych sytuuje się w pierwszej setce – dodaje. Kuba, to dla autorki doskonały materiał na film, jak sama mówi w przyszłości taka opcja jest brana pod uwagę. – Jest to historia dramatycznego – trzydziestoletniego – życia, która sprawdziłaby się jako scenariusz filmowy. Chodzą słuchy, że prędzej czy późnej taki powstanie.

Analizując fragmenty książki wchodzimy głęboko w psychikę bohatera. Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania, czy mozolnym pokonywaniu demonów przeszłości. Dzieli się z nami swoimi przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, mówi jak pokonywać stereotypy, oraz jak nie zgubić siebie w świecie mediów. W książce występują również najbliżsi, osoby które odegrały w życiu Kuby ogromną rolę – rodzina i przyjaciele. Znajdziemy także opinie kolegów z drużyny, piłkarzy Borussii Dortmund oraz trenerów z którymi spotkał się w swojej bogatej karierze, m.in: Franciszek Smuda, Waldemar Fornalik, Adam Nawałka, Leo Beenhakker, czy Jürgen Klopp. Wszystko to sprawia, że historia staje się kompletna, a przeszłość głównego bohatera czyni ją jedyną w swoim rodzaju.

Oficjalną premierę książki zaplanowano na 17 czerwca, jednak kilkanaście dni wcześniej (2 czerwca), odbędzie się specjalna konferencja. Miejsce spotkania autorki Małgorzaty Domagalik oraz Kuby Błaszczykowskiego to CH Arkadia w Warszawie, więcej szczegółów na temat tego wydarzenia poznamy w drugiej połowie maja. Od 3 czerwca natomiast książka dostępna będzie na rynku przedpremierowo w Empikach i wybranych sklepach.

width=540

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne