II Letni Kuba Cup w Opolu

W ostatni weekend w Opolu odbyła się druga edycja turnieju piłki nożnej ulicznej dla dzieci. Organizatorem zawodów w Kubaturze jest Jakub Błaszczykowski.

Piłkarskie emocje dla najmłodszych drugi rok z rzędu zagościły w Opolu. W dniach 27-28 czerwca na specjalnie przygotowanych boiskach obok Centrum Rozrywki Kubatura rozegrana została druga edycja turnieju piłki nożnej ulicznej dla chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych (roczniki 2002 i młodsze). W tym roku II Letni Kuba Cup organizowany był pod egidą Fundacji Jakuba Błaszczykowskiego Ludzki Gest.

W tegorocznych zmaganiach najlepsza okazała się drużyna ze Strzelec Opolskich występująca jako AS Monaco. Strzelczanie po zaciętym finale pokonali Bayer Leverkusen (drużynę z Opola) 9:4. Na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy ze Świerklan, grający w barwach Barcelony, którzy zwyciężyli z Szachtarem Donieck ze Staniszczy Wielkich 6:5.

W zabawie zgodnie z regulaminem udział wzięły 32 amatorskie drużyny. Tegoroczne zmagania miały formę rozgrywek Ligi Mistrzów, dlatego też nazwy drużyn odwzorowywały prawdziwe kluby. – Ważne, że udało się te dzieciaki wyrwać sprzed komputerów, wynik jest sprawą drugorzędną – powiedział reprezentant Polski i organizator turnieju Jakub Błaszczykowski. – W turniejach tego typu chodzi o to, aby poza rywalizacją uczyć dzieci czegoś innego – szacunku do przeciwnika, czy po prostu do drugiej osoby – ocenia Kuba. – Każdy z nas gdy był młody uwielbiał rywalizację. Właśnie to daje nam pozytywnego kopa, żeby iść do przodu i się nie poddawać. To jest podstawowy cel tego turnieju – dodał zawodnik Borussii Dortmund.

Podobnie jak przed rokiem nie zabrakło emocji, nagród i pamiątkowych zdjęć. – Najważniejsze jest widzieć u dziecka uśmiech na twarzy. Będziemy dążyć do tego, by turniej stał się imprezą cykliczną – zakończył zadowolony Jakub Błaszczykowski.