Zadanie wykonane!

Wszystko poszło zgodnie z planem – Polacy pewnie pokonali Gibraltar 8:1 (4:0). Gola z rzutu karnego zapisał także Jakub Błaszczykowski.

Przedmeczowe założenia naszej reprezentacji znalazły odzwierciedlenie na boisku, Polacy dokonali formalności wysoko zwyciężając na Stadionie PGE Narodowym. Kuba Błaszczykowski na mecz z Gibraltarem wyszedł w podstawowym składzie, zapisał bramkę i opuścił plac gry w 61. minucie.

Biało-czerwoni od pierwszych minut zaczęli realizować wyznaczone cele. Kilka minut po pierwszym gwizdku arbitra kibice mogli oglądać pierwsze gole. Wynik spotkania w 8. minucie otworzył Kamil Grosicki wespół z Robertem Lewandowskim, obaj zawodnicy przed przerwa zdobyli zdobyć po dwa gole. – Taki był plan, by szybko rozstrzygnąć spotkanie i potem grać swobodnie – przyznał selekcjoner Adam Nawałka. – To była fantastyczna okazja, by zawodnicy przećwiczyli kilka elementów gry i cieszyli się z tego. Tak było w pierwszej połowie – podsumował.

W drugiej części na boisku niewiele się zmieniło. Planowany pogrom rósł w siłę za sprawą kolejnych goli, a w 59. minucie swoje trafienie zapisał Jakub Błaszczykowski. Po trudnej kontuzji i zmianie barw klubowych bramka ta miała dla niego szczególne znaczenie. Drużyna wyznaczając Kubę do wykonywania jedenastki pokazała piękny gest. Dwa gole dołożył Arkadiusz Milik i jednego debiutujący Bartosz Kapustka. W końcowych minutach honorowe trafienie zespołu z Gibraltaru ustaliło końcowy rezultat. – W koncówce meczu wkradło się rozprężenie. Okazuje się, że piłka nożna jest grą błędów. Będziemy analizować to spotkanie. Fragmentami była gra na odpowiednim poziomie – skomentował Nawałka na konferencji prasowej.

Plan minimum został wykonany. Przed reprezentacją Polski jeszcze dwa kluczowe spotkania – 8 października na wyjeździe ze Szkocją i trzy dni później w Warszawie z Irlandią. Biało-czerwoni mają ogromną szanse na awans do Euro 2016.

Polska – Gibraltar 8:1 (4:0)

Grosicki 8\’, 15\’, Lewandowski 19\’, 29\’, Milik 56\’, 72\’, Błaszczykowski (k.) 59\’ Kapustka 73\’ – Gosling 87\’.

Polska: Fabiański – Rybus, Glik, Szukała, Olkowski (87\’ Mila), Grosicki, Mączyński, Krychowiak, Błaszczykowski (61\’ Kapustka), Lewandowski (65\’ Zieliński), Milik

Gibraltar: Perez – J. Chipolina, R. Chipolina, Barnett, L. Casciaro (79\’ Lopez), Gosling, Walker, Bardon, Garcia, Duarte (68\’ Bosio), Coombes (46\’ R. Casciaro)