Zwycięski debiut!

Wymarzony początek: debiut i zwycięstwo Fiorentiny. Kuba Błaszczykowski zagrał 10. minut, a Viola pokonała na Artemio Franchi Genoę 1:0 (0:0).

Spotkanie z Genoą okazało się trudną przeprawą dla podopiecznych Paolo Sousy. Ostatecznie gospodarze zapewnili sobie drugie zwycięstwo w tym sezonie, co bardzo ucieszyło portugalskiego szkoleniowca. – Graliśmy dobrze piłką i Genoa była zmuszona do taktycznych fauli. W końcówce mieliśmy trudności, bo musieliśmy kryć bardzo nisko. Wtedy właśnie drużyna pokazała swój charakter, osobowość i sportowego ducha. Takie wygrane dodadzą nam jeszcze więcej sił – skomentował na pomeczowej konferencji prasowej Sousa.

Na 10 minut przed końcowym gwizdkiem arbitra na placu gry pojawił się nowy zawodnik Fiołków – Jakub Błaszczykowski. Fiorentina prowadziła po golu Khoumy Babacara zdobytym w 60. minucie, lecz chwilę później z boiska wyleciał Milan Badelj. Wydawało się wtedy, że Polak poczeka jeszcze na debiut w nowej drużynie. Stało się jednak inaczej, Błaszczykowski zmienił Borję Valero. Z powodu zmiany ustawień spowodowanych grą o jednego zawodnika mniej, Kuba zameldował się na boisku na nietypowej dla siebie pozycji. Błaszczykowski wszedł na lewą stronę pomocy, a drużyna broniła wyniku, przez co polski pomocnik miał dużo pracy w defensywie. Reprezentant Polski świetnie wywiązał się ze swojej roli i może być zadowolony.

Debiut choć krótki, można zaliczyć go do udanych. ACF Fiorentina dowiozła skromne zwycięstwo i z optymizmem spogląda w przyszłość. Kolejne spotkanie Viola rozegra już w czwartek – ekipa z Toskanii przed własną publicznością podejmie FC Basel w ramach rozgrywek Ligi Europy.

ACF FIORENTINA 1:0 (0:0) FC GENOA

ACF Fiorentina: Ciprian Tatarusanu – Manuel Pasqual, Davide Astori, Marcos Alonso, Nenad Tomović – Borja Valero (80. Jakub Błaszczykowski), Milan Badelj, Matias Vecino – Federico Bernardeschi, Giuseppe Rossi (63. Nikola Kalinić), Khouma Babacar (66. Mario Suarez)

FC Genoa: Eugenio Lamanna – Nicolas Burdisso, Sebastian De Maio (74. Diego Perotti), Issa Cissokho – Armando Izzo, Tino Costa (54. Blerim Džemaili), Tomas Rincon, Diego Laxalt – Oliver Ntcham, Goran Pandev, Diego Capel (77. Darko Lazovic)