Gol Kuby z Bologną!

Jakub Błaszczykowski zdobył bramkę, a jego Fiorentina w 5. kolejce Serie A pokonała 2:0 Bolognę. To debiutanckie trafienie Polaka w fioletowych barwach.

Błaszczykowski mecz z beniaminkiem rozpoczął w pierwszym składzie. Fiorentina długo nie mogła znaleźć drogi do bramki gości, aż wreszcie w 71. minucie Polak wykorzystał dogranie Matiasa. Kuba spędził na murawie pełne 90. minut.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem środowego pojedynku na Artemio Franchi we Florencji. Ekipa z Toskanii od pierwszych minut dyktowała warunki gry, jednak dobrze zorganizowana defensywa Bologny nie pozwoliła na stratę bramki. Przełamanie nastąpiło dopiero na 20. minut przed końcem meczu, wówczas w polu karnym świetnie znalazł się nowy nabytek Violi Kuba Błaszczykowski i pewnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu. Po golu reprezentanta Polski podopiecznym Paulo Sousy grało się znacznie lepiej. W 82. minucie wynik spotkania podwyższył Nikola Kalinić. Chorwat wykorzystał świetne podanie Marcosa Alonso i z zimną krwią wykończył akcję.

Fiorentina po kolejnym zwycięstwie awansowała na pozycję wicelidera włoskiej Serie A. Kolejny trudny egzamin przed fiołkami już w niedzielę, wówczas zespół Jakuba Błaszczykowskiego zmierzy się z liderem tabeli, Interem Mediolan.

ACF FIORENTINA – FC BOLOGNA 2:0 (0:0)

Błaszczykowski (71 min.), Kalinić (83 min)

Fiorentina: Tatarusanu, Roncaglia, Gonzalo, Astori, Alonso, Borja (Fernandez), Badelj, Vecino, Błaszczykowski, Babacar (Nikolić), Rebić (Ilicić).

Bologna: Mirante, Ferrari, Oikonomou, Rossettini, Masina, Taider, Diawara, Pulgar, Rizzo, Destro, Mounier