Viola liderem Serie A!

Drużyna Paulo Sousy nie przestaje zachwycać. Fiorentina okazała się lepsza od Interu Mediolan i zwyciężyła na Giuseppe Meazza 4:1 (3:0).

Lepszego scenariusza kibice fiołków nie mogli sobie wymarzyć. ACF Fiorentina pokonała w meczu na szczycie włoskiej Serie A Inter Mediolan i pierwszy raz od 1999 roku została liderem tabeli. Kuba Błaszczykowski w hicie 6. kolejki rozgrywek spędził na murawie 69. minut.

Od pierwszych minut goście, maksymalnie skoncentrowani zabrali się za wykonywanie planu taktycznego. Widać było, że do Mediolanu przyjechali tylko i wyłącznie po zwycięstwo. Już w 3. minucie po niefortunnej interwencji golkipera Interu arbiter spotkania wskazał na 11 metr. Karnego na bramkę zamienił Josip Ilcić i Viola objęła prowadzenie. Jeszcze przed przerwą ekipa z Toskanii podwyższyła za sprawą świetnie dysponowanego Nikoli Kalinica. Chorwat wpisał się na listę strzelców kolejno w 18. oraz 23. minucie. Zagubieni piłkarze gospodarzy podczas pierwszych 45. minut gry nie potrafili odpowiedzieć choćby jednym golem. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy boisko opuścił Joao Miranda, który obejrzał czerwoną kartkę za faul na Kaliniciu.

W drugiej odsłonie podopieczni Paulo Sousy kontrolowali grę, jednak moment nieuwagi sprawił, że w 60. minucie bramkę kontaktową dla Interu zapisał Mauro Icardi. Mimo straconej bramki zespół Fiorentiny nie oddał inicjatywy, wciąż utrzymywał się przy piłce, co przyniosło kolejne bramkowe akcje. Jedną z sytuacji wykorzystał zawodnik niedzielnego spotkania Nikola Kalinić, który tym samym skompletował hat-tricka. Napastnik z Chorwacji w 76. minucie przypieczętował wysokie i efektowne zwycięstwo gości.

Drużyna Kuby Błaszczykowskiego na starcie sezonu radzi sobie świetnie przewodząc w tabeli. Co ciekawe, ostatni raz pozycję lidera Serie A Fiorentina okupowała w 1999 roku. Reprezentant Polski notuje kolejny solidny występ w fioletowych barwach. Warto dodać, że nasz skrzydłowy jest wiodącą postacią Violi i w dużej mierze przykłada się do znakomitych wyników zespołu na starcie sezonu.

INTER 1:4 (0:3) FIORENTINA

Gole: Ilicic (rzut karny), 4, Kalinic 18, 23, 77, Icardi 60.

INTER: 1 Handanovic; 21 Santon, 25 Miranda, 17 Medel, 12 Telles; 13 Guarin (Brozovic 77), 83 Melo, 7 Kondogbia (Ranocchia 45); 44 Perisic (Biabiany 60); 8 Palacio, 9 Icardi.

FIORENTINA: 12 Tatarusanu; 32 Roncaglia (Gilberto 74), 2 Rodriguez, 13 Astori; 16 Błaszczykowski (Tomovic 69), 8 Vecino, 5 Badelj (Mati Fernandez 72), 28 Alonso; 72 Ilicic, 20 Borja Valero; 8 Kalinic.