Viola nie zwalnia tempa

Wysoko i pewnie Fiorentina rozprawiła się z Atalantą Bergamo na Artemio Franchi. Spory udział w wygranej 3:0 (2:0) miał Jakub Błaszczykowski.

Podopieczni Paulo Sousy od pierwszych minut narzucili swoje tempo gry i dominowali na boisku. Wysokie zwycięstwo potwierdziło wysoką formę fiołków, którzy podtrzymali pozycję lidera włoskiej Serie A. – Jestem zadowolony ze stylu, w jakim rozpoczęliśmy ten sezon. Jedynie ciężką pracą można osiągnąć sukces – mówił po meczu zadowolony trener ekipy z Toskanii.

ACF Fiorentina odniosła piąte ligowe zwycięstwo z rzędu, które przyszło niespodziewanie łatwo. Już w 5. minucie miała miejsce kluczowa akcja spotkania, w polu karnym świetnie znalazł się aktywny od pierwszych minut Kuba Błaszczykowski. Reprezentant Polski został sfaulowany przez Gabriela Palette, sędzia podyktował rzut karny, natomiast prowodyr całego zajścia otrzymał czerwoną kartkę. Po pierwszym golu Fiorentinie grało się znacznie łatwiej, jeszcze przed przerwą do siatki rywali trafił Valero i podwyższył prowadzenie. W drugiej połowie Viola prowadziła grę i nie pozwalała Atalancie na zbyt wiele. Podopieczni Paulo Sousy ustalili wynik na 3:0 w 90 minucie za sprawą Verdu, który wykorzystał dobre podanie Kalinicia.

Swojego zadowolenia po kolejnym fenomenalnym spotkaniu nie krył trener Sousa. – Osiągane przez nas wyniki korzystnie wpływają na atmosferę w drużynie. W meczu z Atalantą graliśmy bardzo dynamicznie – stwierdził. Szkoleniowiec Fiorentiny odniósł się również do najbliższych wyzwań, jakie czekają jego zespół. – Nasza drużyna buduje nową tożsamość. Teraz czekają nas trudne spotkania z Napoli i Romą. Wielu naszych zawodników wyjeżdża na zgrupowania reprezentacji, więc trudno będzie mi tworzyć strategię na te mecze. Wolałbym mieć wszystkich piłkarzy przez cały czas do mojej dyspozycji – dodał 45-letni Portugalczyk. 


ACF Fiorentina – Atalanta Bergamo 3:0 (2:0)

1:0 Ilicic (k.) 6\’
2:0 Valero 34\’
3:0 Verdu 90\’

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Gonzalo Rodríguez, Astori – Błaszczykowski, Badelj, Valero (83. M. Fernández), Alonso – Bernardeschi (67. Vecino), Iličić (74. Verdú) – N. Kalinič.

Atalanta BC: Sportiello – A. Masiello, Paletta, Tolói, Dramé – Grassi, de Roon (81. Carmona), Kurtić (7. Cherubin) – Moralez, Denis (46. D’Alessandro), A. Gómez.Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne