Premiera książki w Niemczech

17. czerwca miała miejsce oficjalna premiera książki Kuba w Polsce. Dziś możemy już poinformować, że jest dostępna także w Niemczech.

Niemiecka wersja książki “Kuba”, która w Polsce osiągnęła miano bestsellera, jest już dostępna w księgarniach. Dzień oficjalnej premiery niemieckiego wydania to 7. października.

Książka opisująca życie Jakuba Błaszczykowskiego to inspirująca opowieść autorstwa Małgorzaty Domagalik. Minęło już kilka miesięcy od polskiej premiery, a książka nadal zbiera świetne recenzje. Na temat książki zatytułowanej Kuba powiedziane zostało już niemal wszystko, niewątpliwie jest to pozycja, która powinna znaleźć się na naszej półce. Poruszająca, intrygująca i ciekawa – tak w trzech słowach można opisać spis życiorysu Kuby. Autorka książki, uznana polska dziennikarka przyznała szczerze, że „Kuba” to dla niej coś zupełnie nowego, a zarazem fascynującego. – Poszliśmy na całość, bez autocenzury. Kuba zmienił dwa słowa – napisałam kilka książek, lecz pierwszy raz coś takiego zdarzyło się w mojej karierze. Ta książka jest też dla młodych ludzi – analizuje. – Jestem pod wrażeniem recenzji młodych mężczyzn, którzy pisali do mnie smsy w środku nocy, że książka ich ścisnęła za gardło. To opowieść o pokonywaniu przeszkód, podziwiam Kubę jako człowieka, jest wspaniały.

Książki nie trzeba specjalnie polecać ani reklamować, to biografia wyjątkowa, którą należy potraktować w szczególny sposób. Właśnie o to, prosił jej sam bohater. – Fajnie, jakby ktoś ją przeczytał i wrażenia zachował dla siebie. To jest książka bardziej o człowieku, niż o piłkarzu – wyznał Kuba jednocześnie podkreślając, że nie była to dla niego łatwa decyzja. – Nie ukrywam że potrzebowałem czasu, żeby dojrzeć do tej decyzji, żeby brać życie takim jakie jest, bo doskonale wiemy, że nie zawsze jest kolorowo – opowiada.  Swoją biografią Kuba chciałby także pomóc innym ludziom borykającym się z codziennymi problemami. – Doszedłem do wniosku, że warto – że można innym ludziom też pomóc. W życiu jest ciężko, ale najważniejsze, by się nie poddawać – przyznaje. – Wiedziałem, że to nie będzie łatwe – i nie było łatwe. Cieszę się, że mimo przeszkód wygrałem swoje życie.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne