Przed meczem z Lechem

Jakub Błaszczykowski wziął udział w przedmeczowej konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Poznaniu. Wizyta w Polsce to dla niego spore wydarzenie.

Trener Fiorentiny Paulo Sousa oraz pomocnik Jakub Błaszczykowski byli obecni podczas środowej konferencji prasowej w Poznaniu. Już jutro w ramach rozgrywek Ligi Europy zespół z Florencji w stolicy wielkopolski podejmie drużynę mistrzów kraju.

Reprezentant Polski podkreślił, że wizyty w ojczyźnie przy okazji pucharowych potyczek to dla niego wielka przyjemność. – Dla takich piłkarzy jak ja, którzy występują w klubach zagranicznych od wielu lat, przyjazd do Polski to zawsze fajne wydarzenie. Cieszę się, że będzie mi dane tutaj zagrać, bo na co dzień tęsknię za krajem, rodziną i ligą. Wizyty w ojczyźnie napełniają mnie radością również dlatego, że patrząc na nasze stadiony, mamy się czym pochwalić. Na pewno takiego spotkania jak to czwartkowe nie nazwałbym rutyną – przyznał nasz skrzydłowy. Kuba nie ukrywał, że Viola przyjechała do Poznania w jednym celu. – Potrzebujemy zwycięstwa i zrobimy wszystko, by je odnieść. Zdajemy sobie sprawę z siły, jaką dysponuje przeciwnik, lecz jesteśmy też przekonani o własnej wartości. Na pewno stać nas na realizację celu – podkreślił.

Na temat najbliższego rywala Kuba wypowiadał się z szacunkiem, odnosząc się przyu tym do pierwszego spotkania zespołów na Artemio Franchi.Lech zagrał we Florencji świetnie w tyłach. Już przed tamtym meczem ostrzegałem kolegów, że to bardzo silny zespół, któremu brakowało do niedawna tylko wyników. Te słowa znalazły wkrótce potwierdzenie – stwierdził. Polski pomocnik odniósł się także do decyzji UEFA, która ostatecznie  zgodziła się na rozegranie czwartkowego pojedynku przy udziale publiczności. – Lepiej, że tak się stało, bo o to właśnie w futbolu chodzi. Spodziewam się pełnych trybun, a atmosfera w Poznaniu zawsze była świetna i na boisku na pewno to odczujemy – mówił zadowolony.

Błaszczykowski spytany o pomoc w rozpracowaniu najbliższego rywala zaznacza, że są w klubie ludzie, którzy na pewno zrobią to lepiej od niego. – Mamy tak rozwinięty sztab, że ja na pewno nie przekazałbym tak wielu spostrzeżeń jak osoby, które prowadziły obserwację rywala. Mogę oczywiście coś podpowiedzieć, jednak nie mam zbyt szczegółowych informacji – zakończył.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne