Polacy wygrywają z Islandią

W dobrym stylu rozpoczynamy przygotowania do Euro 2016 wygrywając z Islandią 4:2 (0:1). Z powodu urazu Kuba Błaszczykowski opuścił boisko już w 12. minucie.

Tylko 12 minut trwał występ Jakuba Błaszczykowskiego w dzisiejszym meczu z Islandią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Pomocnik Fiorentiny poczuł nagłe ukłucie w okolicach mięśnia dwugłowego lewej nogi i musiał opuścić boisko. To był 75. występ 29-latka w biało-czerwonych barwach. Trwał jednak bardzo krótko. Błaszczykowski spróbował w swoim stylu przeprowadzić dynamiczną akcję prawą stroną boiska i nagle wyraźnie poczuł ból. – To było ukłucie w okolicach „dwójki”. Chciałem, ale nie było szans na dalszą grę – powiedział nam schodząc do szatni. Na boisku zastąpił go Maciej Rybus. Dokładną diagnozę na temat stanu zdrowia Błaszczykowskiego poznamy po badaniach lekarskich.

Świetne widowisko obejrzeli licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Warszawie. Od pierwszego gwizdka arbitra sporo działo się na boisku – już w 4. minucie arbiter wskazał na 11 metr i goście objęli prowadzenie. Podopieczni Adama Nawałki natychmiast rzucili się do odrabiana strat, jednak dobrze zorganizowana drużyna Islandii nie pozwalała na zbyt wiele. Po pierwszych trzech kwadransach gry Polacy przegrywali jedną bramką. W drugiej odsłonie rozpoczęło się prawdziwe strzelanie, które zapoczątkował Kamil Grosicki. Nasza drużyny w większą wiarą we własne umiejętności coraz częściej zaczęła nękać bramkę rywala. W 66. minucie doskonałe wejście zaliczył Bartosz Kapustka, który minutę po tym jak zameldował się na boisku trafił do siatki i wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Polacy nie zbyt długo cieszyli się z dobrego wyniku, kilka chwil później niefrasobliwość w defensywie wykorzystał Finnbogason i znów mieliśmy wyrównanie. Na 15. minut przed końcem meczu Polacy znów doszli do głosu, po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki skierował Robert Lewandowski i było 3:2. W 80. minucie kropkę nad i postawił kapitan naszej reprezentacji drugi raz pokonując bramkarza Islandii.

Przed naszymi reprezentantami tylko chwila oddechu, bowiem już we wtorek kolejne spotkanie w ramach przygotowań do mistrzostw Europy. Tym razem Biało-Czerwoni podejmą reprezentację Czech.

 

POLSKA 4:2 (0:1) ISLANDIA

Bramki: Grosicki (53.), Kapustka (67.), Lewandowski (76., 80.), Sigurdsson (3.), Finnbogason (69.)

Polska: Szczęsny, Piszczek, Szukała, Glik, Wawrzyniak (65. Kapustka), Błaszczykowski (12. Rybus), Krychowiak, Zieliński (65. Mączyński), Grosicki (86. Linetty), Milik (86. Stępiński), Lewandowski (90+1. Sobiech).

Islandia: Kristinsson, Saevarsson, Eyjolfsson, R. Sigurdsson, Skulason, Traustason, Gunnarsson (47. R. Sigurjonsson), G. Sigurdsson, B. Bjarnason (46. T. Bjarnason), Boedvarsson (78. Gudmundsson), Sigthorsson (16. Finnbogason).

 
 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne