Zadanie wykonane, Kuba asystent!

Polska wygrała z Irlandią Płn 1:0 (0:0) w swoim pierwszym meczu Euro 2016. Jedyna bramkę zdobył w 51. minucie Arkadiusz Milik po asyście Kuby Błaszczykowskiego!

Zadanie wykonane, nasza kadra zwyciężyła w pierwszym spotkaniu wielkiej imprezy piłkarskiej. To historyczny moment, Polacy jeszcze nigdy nie wygrali w meczu Mistrzostw Europy. Spory udział przy wiktorii miał Jakub Błaszczykowski, który spędził na murawie 80. minut. Kluczowa akcja meczu miała miejsce w 51. minucie, kiedy Kuba wyłożył piłkę Arkowi Milikowi, a ten wpakował piłkę do siatki.

Wypełniony po brzegi stadion Allianz Riviera w Nicei i głośny doping naszych kibiców poniósł Polaków do triumfu. Podopieczni selekcjonera Adama Nawałki od początku narzucili swój styl gry i dyktowali warunki na boisku. Biało-czerwoni grali cierpliwie i konsekwentnie budowali kolejne ataki, jednak w pierwszej połowie nie udało im się pokonać bramkarza rywali. Co ciekawe Irlandia Płn. podczas pierwszych trzech kwadransów gry ani razu nie oddała strzału w światło bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego. W drugiej odsłonie znów to Polska dominowała i wreszcie padło premierowe trafienie. Po podaniu Kuby Błaszczykowskiego z okolicy 15 metra strzał oddał Arkadiusz Milik i było 1:0. Nasza drużyna w dalszym ciągu kontrolowała mecz i nie pozwalała na zbyt wiele Irlandczykom. Ostatecznie zwyciężyliśmy w Nicei i z optymizmem możemy oczekiwać spotkania z Niemcami.

Selekcjoner Adam Nawałka nie krył zadowolenia ze swojej drużyny, lecz myślami jest już przy konfrontacji z Niemcami, która czeka nas w najbliższy czwartek. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z trzech punktów, to był nasz priorytet. Muszę pochwalić zawodników za bardzo duże zaangażowanie w grę – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener naszej kadry. – Oczywiście myślimy już o następnym meczu z Niemcami i dla nas ostatni gwizdek w spotkaniu z Irlandią Północną, to sygnał do przygotowań do następnej konfrontacji.

Zwycięstwo z Irlandią Północną to krok, który bardzo przybliża Polaków do wyjścia z grupy. Na Euro 2016 grają bowiem aż 24 zespoły w sześciu grupach, co oznacza, że do 1/8 finału wejdą też najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Trzy (tyle otrzymaliśmy za zwycięstwo) lub cztery punkty mogą do tego wystarczyć.

POLSKA 1:0 (0:0) IRLANDIA

Gole: A. Milik (51\’)

Polska: Szczęsny – Piszczek, Pazdan, Glik, Jędrzejczyk – Błaszczykowski (80. Grosicki), Krychowiak, Mączyński (78. Jodłowiec), Kapustka (88. Peszko) – Lewandowski, Milik

Irlandia PłnMcGovern – McLaughlin, Cathcart, Evans, McAuley – McNair (46. Dallas), Norwood, Davis, Baird (76. Ward), Ferguson (66. Washington) – Lafferty

KartkiKapustka, Piszczek, Cathcart – żółta

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne