Ukraina pokonana, gol Kuby!

Polska pokonała Ukrainę 1:0 (0:0), zajęła drugie miejsce w grupie C i awansowała do 1/8 finału Euro 2016!. Bohaterem meczu został Jakub Błaszczykowski!

Historia pisze się na naszych oczach. Reprezentacja Polski osiągnęła swój cel i wywalczyła awans do fazy pucharowej Euro 2016. W ostatnim kroku meczu grupowym biało-czerwoni pokonali Ukrainę, a pięknego gola na wagę zwycięstwa zdobył Jakub Błaszczykowski.

Selekcjoner Adam Nawałka w pojedynku z Ukrainą dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom. Kuba Błaszczykowski pojawił się na boisku od początku drugiej połowy meczu i wniósł do gry sporo ożywienia. Polacy po dobrym początku oddali inicjatywę i to Ukraina była groźniejsza podczas pierwszych 45 minut gry. Druga odsłona rozpoczęła się od ataków nszych rywali, lecz kluczowa akcja meczu miała miejsce w 54 minucie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Arkadiusz Milik świetnie wypatrzył Kubę Błaszczykowskiego, nasz skrzydłowy ograł obrońce i fenomenalnym strzałem z lewej nogi nie dał szans bramkarzowi. Jak się okazało był to jedyny i zwycięski gol w tym spotkaniu. Ostatecznie po trudnym boju Polacy odnieśli swoje drugie zwycięstwo na turnieju.

Zwycięstwem na Ukrainą Polacy przypieczętowali awans z grupy. Najbliższym rywalem biało-czerwonych już w najbliższą sobotę będzie reprezentacja Szwajcarii.

Polska – Ukraina 1:0 (0:0)

Bramka: Błaszczykowski 54

Żółte kartki: Kapustka – Rotan, Kuczer

Sędzia: Svein Oddvar Moen (Norwegia). Widzów: 60 000

Polska: Łukasz Fabiański – Thiago Cionek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk – Grzegorz Krychowiak, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka (71. Kamil Grosicki), Piotr Zieliński (46. Jakub Błaszczykowski) – Arkadiusz Milik (90+3. Filip Starzyński), Robert Lewandowski

Ukraina: Andrij Piatow – Artem Fedecki, Jewhen Chaczeridi, Ołeksandr Kuczer, Bohdan Butko – Andrij Jarmolenko, Rusłan Rotan, Ołeksandr Zinczenko (73. Wiktor Kowalenko), Taras Stepanenko, Jewhen Konoplianka – Roman Zozulia (90+2. Anatolij Tymoszczuk)