Konferencja prasowa w Wolfsburgu

Kuba Błaszczykowski został zaprezentowany na specjalnej konferencji prasowej. – Na początku muszę pokazać na co mnie stać. – podkreślał.

Zapis z konferencji prasowej…

Jakub Błaszczykowski.

Nie było mnie w Niemczech przez rok. Mam nadzieję, że przez ten czas nie zapomniałem języka. Jeśli będę robił błędy, to przepraszam.

– Na wstępie chciałbym podziękować klubowi, trenerowi i dyrektorowi sportowemu za zaufanie. Wiem, że teraz muszę pokazać na co mnie stać, to jest najważniejsze. Zdecydowałem się na ten krok bo wiem, że mamy duże cele. Kilka razy rozmawiałem z trenerem i od razu odniosłem dobre wrażenie. W ostatnim sezonie Wolfsburg grał bardzo dobrze, widziałem mecze przeciwko Realowi Madryt w Lidze Mistrzów. Widać było dużo jakości i w tym upatruję naszą szansę. Tak jak mówilem w pierwszej kolejności, najpierw muszę pokazać na co mnie stać na boisku. Dlatego będę mniej mówil, a więcej pracował. 

– Po rozmowie telefonicznej z trenerem miałem pozytywne odczucia. Wiedziałem że chcą mnie mieć i inne oferty zeszły na drugi plan. Wolfsburg był od początku najbardziej konkretny i zdeterminowany, dlatego dziś jesteśmy tutaj. Najważniejsze są cele, które stawia sobie zarówno trener jak i cały zarząd. Chcę wygrywać i osiągać kolejne sukcesy.

– Wiem że grali tu: Jacek Krzynówek, Krzysiek Nowak i Andrzej Juskowiak. Ta trójka polskich graczy napisała tu historię. Mam nadzieję, że będzie mi dane napisać nową z polskim akcentem.

Klaus Allofs (dyrektor sportowy)

– Cieszymy się, że możemy zaprezentować nasz nowy nabytek. Jakub jest graczem którego w przeszłości podziwialiśmy i częściowo się obawialiśmy, gdy grał przeciwko nam. Dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że zasili skład VfL Wolfsburg. Podpisaliśmy z Jakubem kontrakt na 3 lata.

– Mamy nadzieję, że Kuba pomoże nam swoim doświadczeniem oraz jakością, czyli tym co prezentował w reprezentacji narodowej oraz Borussii Dortmund. Myślimy, że jest to ważny transfer, szczególnie patrząc na strukturę naszej drużyny. To piłkarz który idealnie do nas pasuje, ten typ gracza z takim doświadczeniem i na tej pozycji – tego nam brakowało. Myślę, że jest to dla nas ważny krok przed zbliżającym się sezonem.

Dieter Hecking (trener)

– Z punktu widzenia trenera, gdy zastanawia się jak ustawić drużynę, widzi się na których pozycjach można coś poprawić. Doszliśmy do wniosku, że na prawej pomocy potrzebujemy kogoś z doświadczeniem. Gdy po raz pierwszy padło u nas nazwisko “Błaszczykowski”, bardzo intensywnie zajęliśmy się tematem. Widzieliśmy dobre mecze z Euro 2016, Jakub był w bardzo dobrej formie. Mamy nadzieję, że rownie dobrze będzie grał u nas.

– Ja jako trener jestem zadowolony ze zmian w drużynie. Myślę, że Jakub szczególnie swoim doswiadczeniem oraz wiedzą jak grać o najwyższe cele nam w tym pomoże. Oczekuję, że przejmie tę rolę, oczywiście obok integracji z drużyną. To był najważniejszy argument przy tym transferze. Po intensywnej rozmowie którą prowadziliśmy, od razu wiedziałem, że moje wrażenie które odniosłem z zewnątrz potwierdzi się. Przychodzi do nas ktoś z silnym charakterem, mentalnością i wlaściwym nastawieniem. Myślę, że w nadchodzącym sezonie bardzo nam to pomoże w osiąganiu najwyższych celów.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne