BVB zwycięża w Wolfsburgu

Mimo porażki VfL 5:1 (2:0), po końcowym gwizdku arbitra nie zabrakło pięknych akcentów. Kibice Borussii skandowali imię Błaszczykowskiego.

We wtorkowy wieczór na Volkswagen Arena działo się sporo. Borussia Dortmund udokumntowała świetną formę i wysoko zwyciężyła z Wolfsburgiem, jednak mecz momentami był bardzo wyrównany. Podopiecznym Dietera Heckinga brakowało przede wszystkim skuteczności.

Borussia szybko rzuciła się do ataku i taktyka ta okazała się skuteczna. Już po 16 minutach gry goście prowadzili 2:0 i Wolfsburg musiał wziąć się za odrabianie strat. Ekipa Wilków pozytywnie zareagowała na dwa ciosy i przejęła inicjatywę. Swoją sytuację miał także Kuba Błaszczykowski, jednak na posterunku była defensywa BVB. Świetnie dyspoznowany był także bramkarz drużyny z Dortmundu Roman Buerki, który w kilku sytuacjach fenomenalnie interweniował w polu karnym. W drugiej części nadzieję kibicom zgromadzonym na Volkswagen Arena dał wprowadzony w przerwie Daniel Didavi zdobywając bramkę kontaktową. Chwilę później goście wyprowadzili dwie zabójcze kontry i marzenia o korzystnym rezultacie odeszły w niepamięć. Piątego i ostatniego gola dla podopiecznych Thomasa Tuchela zdobył Łukasz Piszczek i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gości.

Kolejny raz drużynę VfL w roli kapitana wyprowadził Kuba Błaszczykowski. Pomocnik VfL spędził na murawie 90 minut i zapisał dość kontrowersyjną żółtą kartkę. Po końcowym gwizdku arbitra pięknych akcentów nie było końca. Kuba najpierw wymienił się koszulką ze swoim przyjacielem i do niedawna kolegą z drużyny Łukaszem Piszczkiem. Były piłkarz BVB podziękował fanom z Dortmundu razem z dawnymi kolegami, a kibice skandowali jego imię. Łukasz natomiast pomeczowej wypowiedzi udzielał w zielonej koszulce Kuby Błaszczykowskiego. Obaj zawodnicy ponownie spotkają się już na początku października podczas zgrupowania reprezentacji Polski.

width=540

VFL WOLFSBURG – BORUSSIA DORTMUND 1:5 (0:2)

Gole: 0:1 Guerreiro (4., Bartra), 0:2 Aubameyang (16., Guerreiro), 1:2 Didavi (53., Seguin), 1:3 Dembélé (58., Castro), 1:4 Aubameyang (62., Castro), 1:5 Piszczek (73., rzut rożny Guerreiro)

VfL Wolfsburg: Casteels – Vieirinha (63. Caligiuri), Bruma, Wollscheid, Rodriguez – Gerhardt, Arnold (46. Seguin) – Blaszczykowski (C), Draxler, Bruno Henrique (46. Didavi) – Gomez

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Sokratis, Bartra (12. Ginter), Schmelzer – Weigl – Pulisic (46. Castro), Götze (69. Rode), Guerreiro, Dembélé – Aubameyang

Sędzia: Siebert (Berlin), Żółte kartki: Arnold, Blaszczykowski
Widzów: 28.000