Kuba staje się wilkiem

Jakub Błaszczykowski szybko zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu i zyskał zaufanie wśród włodarzy oraz kibiców VfL Wolfsburg. Wiele faktów potwierdza tę tezę.

Wtorkowy mecz w ramach 4. kolejki Bundesligi przeciwko Borussii Dortmund nie był łatwy dla Kuby. Polski pomocnik przez osiem długich sezonów z sukcesami reprezentował bowiem czarno-żółte barwy. – Po bramce na 1:2 wszyscy myśleliśmy, że zdołamy odwrócić jeszcze losy tego spotkania. Grając jednak z tak dobrą drużyną. jak Borussia Dortmund, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ta będzie wykorzystywała nadarzające się okazje. Zostawialiśmy jej na boisku zbyt wiele wolnej przestrzeni. To było jednak konsekwencją tego, że koniecznie chcieliśmy strzelić tę drugą bramkę – powiedział po meczu Błaszczykowski.

Kuba niejednokrotnie podkreślał, że czasu spędzonego w Dortmundzie nigdy nie zapomni. Było to widać, kiedy po meczu z BVB podszedł do kibiców byłego klubu i dziękował im za ciepłe przyjęcie, ci z kolei skandowali jego imię. W nowym otoczeniu Błaszczykowski z każdym dniem czuje się coraz lepiej – to widać. Już zapracował sobie na dobrą opinię wśród zarządu klubu, a kibice VfL wspierają go na każdym kroku. – Kuba wnosi niesamowity potencjał mentalny. Jest profesjonalistą na treningach, ma świetny charakter. Nigdy się nie poddaje, cały czas walczy. To idealny wzór dla młodych piłkarzy wchodzących do zespołu – mówił na łamach Przeglądu Sportowego Klaus Allofs, dyrektor sportowy klubu i legenda niemieckiej piłki. Równie dobrze na temat reprezentanta Polski wypowiada się trener VfL Dieter Hecking, który nawiązał do elastycznych rozwiązań względem swojego podopiecznego. –  Na obu pozycjach (obrona, pomoc) Błaszczykowski potrafi wiele dać drużynie. Dobrze broni, dobrze atakuje. dlatego trudno mi odpowiedzieć, gdzie będzie grał częściej.

Od początku sezonu Kuba gra regularnie i zbiera niezłe noty za występy. W dwóch ostatnich spotkaniach ze względu na kontuzje i roszady w zespole wyprowadzał drużynę jako kapitan. Można powiedzieć, że powoli staje się Wilkiem, bo właśnie taki przydomek nosi jego nowy zespół. Po porażce z Dortmundem szansę na rehabilitację piłkarze Wolfsburga będą mieli już w nadchodzącą sobotę (24 września, godz. 18:30) w derbowym starciu z rywalem z północnych Niemiec i zamykającym aktualnie zestawienie niemieckich pierwszoligowców – Werderem Brema.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne