Przełamanie VfL!

Wilki stanęły na wysokości zadania i pokonały Freiburg na ich terenie 3:0 (1:0). To był dobry mecz, w którym Kuba Błaszczykowski spędził na boisku 75 minut.

VfL Wolfsburg wreszcie triumfuje, po fatalnej serii w Bundeslidze przełamanie nastąpiło we Freiburgu. Zwycięstwo smakuje jeszcze bardziej, gdyż Wolfburg jest pierwszą ekipą która w tym sezonie zainkasowałą komplet punktów na Schwarzwald-Stadion.

Od pierwszych minut spotkanie obfitowało w sytuacje bramkowe i kibice nie mogli narzekać na nudę. Pierwszy gol autorstwa Mario Gomeza oglądaliśmy jednak dopiero na cztery minuty przed przerwą. Niemiecki napastnik po dośrodkowaniu Ricardo Rodrigueza z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował strzałem głową nie dał szans bramkarzowi. Osiem minut po przerwie Wolsburg podwyższył na 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Gomez, który tym razem trafił do siatki w sytuacji sam na sam po bardzo dobrym podaniu Traescha. W drugiej odsłonie Wolfsburg dominował na boisku, czego efektem było trzecie i ostatnie trafienie. W 86. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gości, po tym jak Gunter faulował w polu karnym Didaviego. Zawodnik Freiburga został ukarany czerwoną kartką, a piłkę w bramce z jedenastu metrów umieścił Rodriguez, ustalając tym samym wynik meczu.

Kuba Błaszczykowski kwadrans przed końcem został zmieniony przez Didaviego. Regularna gra polskiego pomocnika może mu tylko pomóc w najbliższych meczach reprezentacji. Już 11 listopada w ramach eliminacji do MŚ Polacy powalczą na wyjeździe z Rumunią, następnie czeka ich towarzyski mecz ze Słowenią, który rozegrany zostanie we Wrocławiu.

SC Freiburg 0:3 (0:1) VfL Wolfsburg

Gole: 0:1 Gomez (41.), 0:2 Gomez (53.), 0:3 Rodriguez (86./ Rzut karny)

SC Freiburg: Schwolow – Stenzel, Torrejon, Söyüncü, Günter – Höfler (89. Föhrenbach), Abrashi (58. Petersen)– Frantz, Grifo – Philipp – Niederlechner (87. Haberer)

VfL Wolfsburg: Benaglio – Träsch, Bruma, Rodriguez, Gerhardt – Seguin, Luiz Gustavo – Błaszczykowski (75. Didavi), Arnold, Caligiuri (88. Schäfer) – Gomez (82. Mayoral)

Żółte kartki: Abrashi, Günter, Söyüncü / Arnold, Gomez

Czerwone kartki: Günter (85.)

Sędzia: Dr. Felix Brych (Monachium)
Widownia: 23.000