Podwójna mobilizacja na Rumunię

Niezwykle ważny mecz w niezwykle ważnym dniu. – 11 listopada to wyjątkowa data. Motywacja będzie podwójna – zapewnia Jakub Błaszczykowski.

Odlczanie do spotkania z Rumunią dobiega końca. W świąteczny piątek reprezentację Polski czeka trudna walka o ważne punkty w kontekście awansu do mistrzostw świata w Rosji. Biało-czerwoni na Stadionie Narodowym w Bukareszcie zmierzą się z Rumunią. – Przyjechaliśmy tu po trzy punkty. I zrobimy wszystko, by tak się stało – zapewniał selekcjoner Adam Nawałka.

Cel został postawiony i z Rumunią zagramy o pełną pulę, jednak mimo pełnej mobilizacji i bojowego nastawienia zanosi się na mecz walki. Szkoleniowiec polskiej reprezentacji podkreślał w przedmeczowych wypowiedziach, że jego zespół jest świetnie przygotowany. – Co jest dla mnie ważne, zawodnicy prezentują się świetnie pod względem mentalnym. Maksymalnie wykorzystaliśmy swój czas, drużyna jest świetnie przygotowana. Faktyczny stan jak zwykle zweryfikuje boisko, na którym Polakom przyjdzie rywalizować z bardzo niewygodnym przeciwnikiem, grającym do tego przed własną publicznością. Po mistrzostwach Europy we Francji drużynę narodową Rumunii objął Niemiec Christoph Daum na co zwracał uwagę Nawałka. – Cenimy zespół Rumunii, który ma dobrego trenera. Ten szkoleniowiec wprowadził większą dyscyplinę w organizacji gry. Spodziewamy się bardzo trudnego meczu.  

Po trzech kolejkach na czele tabeli grupy E el. MŚ są Czarnogóra i Polska – po 7 punktów. Rumuni tracą do nich dwa punkty. – Wiele czynników wpływa na losy meczu. Nie można wskazać jednego, takiego jak waleczność czy realizacja założeń taktycznych. Przy dużym zaangażowaniu obydwu zespołów ważna jest chłodna głowa. W każdym elemencie trzeba wznieść się na wyżyny. Rumuni mają przygotowaną taktykę na wysokim poziomie. Jednak my dysponujemy kreatywnymi zawodnikami, którzy reagują na boiskowe wydarzenia – analizował na przedmeczowej konferencji Adam Nawałka.

Kuba Błaszczykowski zwracał uwagę na szczególną datę meczu z Rumunią. Nasz pomocnik słynący z zaciętości i woli walki podkreślał, że taka sytuacja zarówno jego jak i kolegów z drużyny może tylko bardziej motywować. – 11 listopada to dla nas bardzo ważna data. Motywacja będzie podwójna, chociaż patrząc po chłopakach, to i tak jesteśmy już maksymalnie zmobilizowani. To pokazuje, że jesteśmy profesjonalistami – stwierdził Błaszczykowski. – Mamy bardzo duży potencjał, który potwierdzamy dobrą grą na boisku. Znamy oczywiście swoje mankamenty i cały czas pracujemy nad tym, żeby je wyeliminować. Nie znam drużyny, która potrafiłaby zagrać perfekcyjny mecz. W każdym meczu zdarzy się błąd, ale najważniejsze jest to, żeby wyciągnąć z niego wnioski – mówił Kuba.

W piątek reprezentacja Polski zagra z Rumunią po raz 36. w historii. Bilans bezpośrednich pojedynków tych zespołów jest dla biało-czerwonych bardzo słaby. Na 35 dotychczasowo rozegranych pojedynków polscy piłkarze wygrali z Rumunią zaledwie… pięć! Najczęściej w spotkaniach padał remis – 16 razy, a w 14 meczach triumfowali rywale. Najwyższy czas na poprawę tych statystyk. 

Początek meczu w Bukareszcie o godzinie 20:45.

Przewidywany skład na mecz Polska – Rumunia: Ł. Fabiański – Ł. Piszczek, K. Glik, M. Pazdan, A. Jędrzejczyk – G. Krychowiak, K. Linetty, J. Błaszczykowski, K. Grosicki, P. Zieliński – R. Lewandowski.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne