Piękne zwycięstwo Polski

Fenomenalne widowisko zaprezentowali nam biało-czerwoni na Arenie Narodowej w Bukareszcie. Polacy w dobrym stylu pokonali Rumunię 3:0 (1:0).

Wyjątkowy dzień i wyjątkowy mecz. Tak miało być, polski zespół stanął na wysokości zadania i pewnie zwyciężył na trudnym terenie w Rumunii. Gole dla naszego zespoły zdobywali Kamil Grosicki oraz Robert Lewandowski.

Od pierwszych minut dużo działo się na boisku w Bukareszcie, podopieczni selekcjonera Adama Nawałki starali się od razu narzucić swój styl gry i zdominować rywala. Sztuka ta udała się po upłīnięciu kilku pierwszych nerwowych minut, biało-czerwoni konsekwentnie zdobywali teren i zaczęli zagrażać bramce Rumunów. Już 11 minut po pierwszym gwizdku arbitra po pięknym rajdzie piłkę w siatce umieścił Kamil Grosicki. Polacy po dobrej pierwszej połowie utrzymywali jednobramkowe prowadzenie.

W drugiej odsłonie było już bardziej nerwowo, gospodarze wzięli się do pracy i coraz częściej zbliżali się do bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego. Ataki Rumunii odpierane były przez naszego bramkarza oraz świetnie zorganizowaną defensywę. Obrazki mało związane ze sportem oglądaliśmy w 54 minucie meczu, kiedy obok Robert Lewandowskiego wybuchłą wyrzucona z trybun petarda. Ogłuszony kapitan reprezentacji Polski musiał na chwilę opuścić murawę by wrócić na nią w wielkim stylu. Robert w końcówce spotkania dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik na 3:0. To był świetny mecz i efektowne zwycięstwo całej drużyny.

Wyraźnie zadowolony w rozmowie z Polsatem Sport był selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka, który stwierdził, że jego zespół pozytywnie zareagował po wydarzeniach, jakie miały miejsce wokół kadry. – Brawa należą się całej drużynie od samego początku. To było najważniejsze – jak zareaguje zespół po ostatnich wydarzeniach. Widać, że wszyscy zawodnicy byli świadomi tego, co się wydarzyło i tego, że musimy wrócić na właściwe tory. Apeluję jednak o spokój – mówił opiekun polskiej reprezentacji. My wiemy, że takie mecze nie zdarzają nam się często. Od razu chcę zaznaczyć – Rumuni byli bardzo dobrym zespołem, mieli swój pomysł na grę, byli dobrze ułożeni. Przy naszym prowadzeniu 1-0 próbowali nas zaskoczyć – powiedział Nawałka w rozmowie z Polsatem Sport.

Reprezentacja Polski po czterech meczach w eliminacjach do mistrzostw świata mają na swoim koncie 10 punktów i są liderem grupy E, wyprzedzając o trzy oczka Czarnogórę, która przegrała dzisiaj 2:3 z Armenią.

Rumunia – Polska 0:3 (0:1)
0:1 Grosicki 11\’, 0:2 Lewandowski 83\’, 0:3 Lewandowski 90\’ (k.)

RUMUNIA: Tatarusanu – Benzar, Chiriches, Grigore, Tosca, Hoban (46\’ Prepelita), Marin, Popa (46\’ Andone), Stanciu (82\’ Keseru), Chipciu, Stancu

POLSKA: Fabiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk, Krychowiak, Linetty (69\’ Mączyński), Błaszczykowski, Grosicki (89\’ Peszko), Zieliński (81\’ Teodorczyk), Lewandowski.

Sędzia główny: Damir Skomina (Słowenia)