Remis i asysta Kuby

W innym nieco garniturze reprezentacja Polski zremisowała towarzysko ze Słowenią 1:1 (0:1). Kuba pojawił się w 66 minucie i zaliczył asystę przy golu.

Po zwycięskim arcyważnym meczu eliminacyjnym z Rumunią nadszedł czas na test i sprawdzanie innych rozwiązań. Podopieczni Adama Nawałki na stadionie we Wrocławu zaprezentowali się przyzwoicie ostatecznie remisując ze Słowenią. Kuba Błaszczykowski oraz inni kluczowi zawodnicy rozpoczęli ten mecz na ławce rezerwowych.

To był remis na pożegnanie udanego piłkarskiego roku. Bramki w poniedziałkowym spotkaniu padały praktycznie po jednych groźnych sytuacjach bramkwych. Polacy w pierwszej części mieli przewagę, ale nie byli w stanie stworzyć groźnych sytuacji pod bramką rywali. Udało się to zupełnie niespodziewanie gościom. W 24. minucie, po dośrodkowaniu Josipa Ilicicia z rzutu wolnego, lot piłki przeciął Miha Mevlja i kompletnie zaskoczył Artura Boruca. Z biegiem minut Adam Nawałka wpuścił na boisko dwóch piłkarzy z pierwszego składu reprezentacji: Jakuba Błaszczykowskiego i  Kamila Grosickiego. Zwłaszcza pojawienie się na placu gry, rozgrywającego 89. mecz w drużynie narodowej, piłkarza VfL Wolfsburg okazało się kluczowe. To on, po podaniu Bartosza Bereszyńskiego, idealnie wyłożył piłkę z prawej strony, a stojący tuż przed bramką Łukasz Teodorczyk sprytnie przeniósł ją nad bramkarzem rywali, wyrównując stan meczu.

Polska – Słowenia 1:1 (0:1)

Polska: Artur Boruc (46. Wojciech Szczęsny) – Bartosz Bereszyński, Michał Pazdan, Thiago Cionek, Artur Jędrzejczyk – Bartosz Kapustka (71. Kamil Grosicki), Jacek Góralski (61. Piotr Zieliński), Grzegorz Krychowiak (46. Kamil Wilczek), Krzysztof Mączyński (83. Damian Dąbrowski), Paweł Wszołek (66. Jakub Błaszczykowski) – Łukasz Teodorczyk.

Słowenia: Vid Belec (84. Jan Koprivec) – Gregor Sikosek, Miha Mevlja, Miral Samardzic (46. Antonio Delamea), Boban Jovic – Rene Krhin, Miha Zajc (46. Rok Kronaveter), Jasmin Kurtic, Benjamin Verbic (65. Aleks Pihler) – Nik Omladic, Josip Ilicic (53. Andraz Sporar).

Bramki: 0:1 Miha Mevlja (24), 1:1 Łukasz Teodorczyk (79).

Żółte kartki: Polska – Michał Pazdan; Słowenia – Miha Zajc, Rene Krhin.

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia). Widzów: 40 119.