Przełamanie Wolfsburga

Chciałoby się powiedzieć nareszcie. Drużyna VfL Wolfsburg przełamała złą serię i zwyciężyła przed własną publicznością z Eintrachtem Frankfurt 1:0 (1:0).

Kibice Wilków długo musieli czekać, aby poczuć w tym sezonie smak zwycięstwa na własnym stadionie. Wreszcie nadszedł ten poment i ekipa VfL stanęła na wysokości zadania. W pierwszej wygranej na Volkswagen-Arena wymboliczny udział zaliczył Kuba Błaszczykowski, który pojawił się na boisku w końcówce spotkania.

Wolfsburg na swoje pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością czekał od początku sezonu. W meczu z Frankfurtem nie było łatwo, jednak udało się utrzymać prowadzenie. Po nienajciekawszych 30 minutach gry na boisku wreszcie zaczęło się coś dziać. Po całkiem składnej wymianie podań, bramkę mógł zdobyć Mario Gomez. Napastnik reprezentacji Niemiec uderzył obok bramki. Minutę później gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Draxlera, głową do siatki trafił Bruma. Skromne prowadzenie utrzymało się do przerwy, a tuż po powrocie na boisko, Wolfsburg powinien podwyższyć rezultat. Mario Gomez dwukrotnie martnował sytuację sam na sam z Hradeckym. Mogło to się zemścić w najgorszy możliwy sposób. Faulowany przez Guilavogui był Hasebe i arbiter pokazał na jedenasty metr. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Meier. Napastnik Eintrachtu uderzył wysoko nad poprzeczką. Ostatecznie podopieczni Ismaela zapewnili sobie komplet punktów.

Zwycięstwo było bardzo potrzebne, a zdobyte punkty bezcenne. Pozycja Wolfsburga nadal jest trudna, jednak już we wtorek kolejna okazja by jeszcze przed zakończeniem roku dać kibicom trochę radości. W ostatnim meczu pierwszej części sezonu Wolfsbug zagra na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Bruma, Luiz Gustavo, Rodriguez – Seguin (87. Błaszczykowski), Guilavogui – Caligiuri, Draxler, Arnold, Gerhardt – Gomez (87. Mayoral)