Opolski ZPN triumfatorem!

Kuba Cup 2016 za nami. Tradycyjnie impreza przebiegała na najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym. Nie brakowało emocji.

Z tradycji stała się zadość. Jak co roku Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej przebiegł zgodnie z planem. W Truskolasach odbyła się już dziesiąta, jubileuszowa edycja turnieju. Tym razem najlepszą drużyną okazał się Opolski ZPN pokonując w dogrywce Raków Częstochowa 3:2 (2:2). 

Od porannych godzin w hali Zespołu Szkół w Truskolasach trwała rywalizacja młodych adeptów futbolu. Oglądaliśmy piękne gole, walkę i świetne akcje, faza grupowa przebiegła zgodnie z planem. Kiedy drużyny młodych piłkarzy rywalizowaly na boisku do szkoły zawitał Jakub Błaszczykowski. Pomocnik VfL Wolfsburg przyleciał prosto z Niemiec i od samego początku nie mógł narzekać na brak obowiązków. Fani wybitnego reprezentanta Polki oraz licznie zgromadzeni łowcy autografów na samym wejściu zajęli Kubę, który cierpliwie podpisywał karty i pozował do zdjęć. 

Dobrze obsadzony turniej zakończył się zwycięstwem Opolskiego ZPN-u, który po zaciętym finałowym spotkaniu pokonał Raków Częstochowa dopiero w dogrywce (złoty gol). Po zakończeniu turnieju odbyła się część oficjalna, podczas której Kuba wręczał nagrody i indywidualne wyróżnienia zawodnikom. – Jestem dumny, że znów mogę tu być – zaczął Kuba. – To już dziesiąta edycja turnieju. Jestem tym bardziej szczęśliwy, że tak długo udaje nam się organizować tego typu zawody. Co roku poziom gry jest wyższyi, a zawodnicy sprostali oczekiwaniom. Mam nadzieję, że wielu z tych chłopaków w przyszłości zrobi wielką karierę, czego z całego serca im życzę – mówił główny organizator imprezy. Na zakończenie swojego przemówienia Kuba zaapelował do młodzieży- Zawsze trzeba iść do przodu. Nawet jak się upadnie, trzeba wstać i iść dalej. Nigdy się nie poddawajcie!

Najlepszym spośród piłkarzy 10 drużyn okazał się Mateusz Kaczmarek z Rakowa Częstochowa. Jego kolega z zespołu – Oliwier Kucharczyk zdobył koronę króla strzelców z dorobkiem dziewięciu trafień. Wisła Kraków miała w swoich szeregach najlepszego bramkarza w turnieju – Wiktora Skrzyńskiego, a wyróżnionym obrońcą został Jakub Bieroński z Pasjonata Dankowice. Nie zabrakło także nagród indywidualnych dla piłkarzy Herkulesa Truskolasy: Adrian Krysik został odkryciem turnieju, a Daniel Paruzel otrzymał specjalną nagrodę za najlepszego piłkarza Herkulesa.

Jubileuszowy turniej Kuba Cup 2016 tradycjnie stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Najważniejsze, że wszyscy zawodnicy zakończyli rywalizację bez większych kontuzji. 

–>Galeria

Klasyfikacja końcowa:


1. Kadra OpolskiZPN

2. RKS Raków Częstochowa

3. LKS Pasjonat Dankowice

4. TS Wisła Kraków

5. ULKS Herkules Truskolasy

6. Akademia Piłkarska 21 Kraków

7. GKS Piast Gliwice

8. GKS Gieksa Katowice

9. Start Namysłów

10. Akademia Sportowa Lubliniec


Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne