Szaleństwo w Częstochowie

Za nami Świąteczne Granie z Kubą. Pierwsza tego typu impreza Fundacji Kuby Błaszczykowskiego Ludzki gest cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Na Hali Sportowej w Częstochowie podczas charytatywnej imprezy „Świąteczne Granie z Kubą” z udziałem znanych sportowców, kabareciarzy i muzyków zasiadlo kilka tysięcy osób. To największa fekwencja tego nowoczesnego obiektu jaka miała miejsce w mijającym roku. – Gdyby hala pomieściła 10 tysięcy zapewne nie byłoby problemu z wypełnienim jej – mówił podczas imprezy obecny Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszyk. 

To był szczególny dzień dla Kuby Błaszczykowskiego, ponieważ został on pasowany na Kawalera Orderu Uśmiechu. – To najszczęśliwszy dzień w moim życiu – mówił Błaszczykowski. – Nie spocznę na laurach i będę angażował się we wszystko, co możliwe. Bardzo dziękuję wszystkim dzieciakom za to wyróżnienie. Gdy usłyszałem, w jakim gronie się znajdę, pomyślałem, że nie jestem tego godny. Cóż, więc będę się starał dotrzymać im kroku. Dziękuję też mojej babci za to, że mnie wychowała i moim najbliższym.

Sympatykom i przyjaciołom fundacji dziękowała też jej prezes Małgorzata Domagalik, podkreślając niesamowitą energię Błaszczykowskiego, ale też wszystkich, którzy wspierają jago działalność. Jak mówiła, cel fundacji to pomagać, pomagać, pomagać; przeprowadzać dzieci na szczęśliwą stronę życia. Na przełomie stycznia i lutego fundacja, dotąd pomagająca głównie dzieciom potrzebującym, rozpocznie przedsięwzięcie pod nazwą Kuba i przyjaciele, wspierające w rozwoju młode talenty.

W czasie charytatywnego wieczoru zorganizowanego przez Fundację Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski rozegrany został turniej piłki nożnej. Na boisku oprócz Kuby pojawiły się takie gwiazdy jak: Łukasz Piszczek, Piotr Zieliński, Michał Pazdan, Mariusz Wlazły, Karol Kłos, członkowie Kabaret Młodych Panów, Skeczów Męczących, Nowaki i Paranienormalni, Borys Szyc, wokalista Liber czy O.S.T.R. Zagrał również wiceprezydent Częstochowy Jarosław Marszałek.

Jak widać, nie mam jeszcze umiejętności Kuby, ale jest hart ducha i są ambicje – powiedział w trakcie turnieju Borys Szyc. – Niestety nie udało się strzelić bramki, ale sześć razy próbowałem. Myślę, że trafiłbym, gdybym miał dziesięć szans. Oczywiście dla nas to przede wszystkim przemiłe spotkanie,a jeżeli możemy zrobić przy tym tyle dobrego, to naprawdę nic nas to nie kosztuje.

Łukasz Piszczek choć przebrał się w strój sportowy z powodu leczonego urazu nie mógł zademonstrować swoich umiejętności piłkarskich. – Kuba już od dłuższego czasu dawał mi znać, że w tym terminie odbędzie się szczytny turniej, dlatego cieszę się, że mogłem tutaj być i sprawić dzieciakom trochę radości. Niestety nie mogłem zagrać, bo nie do końca wyleczyłem jeszcze kontuzję. Na początku roku powinienem już być zdrowy.

Piłkarz Borussii Dortmund zapewnił jednocześnie, że jeśli w Częstochowie odbędzie się kolejna edycja tej imprezy, z przyjemnością weźmie w niej udział.

W rolę piłkarzy wcielili się również kabareciarze. – Dzisiaj będzie poważne, każdy z nas da z siebie po 100 procent – mówili zgodnie jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. – Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do turnieju. Ćwiczyliśmy całe święta i na pewno trzy kilogramy więcej przyda się na boisku. Stawiamy na masę przed techniką. Kuba Błaszczykowski jest doskonałym technicznie zawodnikiem, szybkim, ale nie ma z nami szans – żartowali.

Najwyżsi na boisku byli siatkarze Skry Bełchatów – Mariusz Wlazły i Karol Kłos. – Cieszę się z zaproszenia. To fajna inicjatywa, bo chodzi przede wszystkim o pomoc potrzebującym dzieciom – podkreślił Wlazły.

We wtorek w Hali Sportowej Częstochowa spełniło się marzenie niepełnosprawnego Łukasza, który kopnął piłkę w towarzystwie Kuby Błaszczykowskiego. – Nie spodziewałem się tego wcale, że kopnę piłkę z Kubą. To było moje marzenie – stwierdził. – Kuba traktuje mnie jak kumpla. Oglądam wszystkie mecze z jego udziałem.

Najlepsza w turnieju okazała się Drużyna Gwiazd (przyjaciół Kuby Błaszczykowskiego), która wygrała kolejno 4:0 ze Sportowcami, 4:1 z Raperami i 7:3 z Kabaretami.

Zwycięzcy odebrali z rąk prezydenta Częstochowy okazały puchar. – To, co działo się w tej hali, jest czymś wspaniałym, ponieważ w jednym miejscu spotkaliśmy aż tylu ludzi, którzy budzą tak wiele dobrych emocji. Cieszę się, że Kuba nie tylko rozwijał tutaj swój talent sportowy, ale jak się okazuje również talent społeczny – zauważył prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Ostatnim akcentem „Świątecznego Grania z Kubą” był koncert hiphopowy. Jego największą gwiazdą był O.S.T.R. Wystąpili też: Letni Chamski Podryw, KaEN, KęKę, Goliniak, Ampera.

 –> Galeria z imprezy

 

www.hala-czestochowa.pl

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne