Gotowość Wilków

W weekend do gry wraca Bundesliga. Czy VfL Wolfsburg w rundzie rewanżowej będzie inną drużyną? Jak w zespół Ismaela wkomponuje się Kuba Błaszczykowski?

fot. VfL Wolfsburg official

Przed inauguracją drugiej rundy zmagań Bundesligi zadajemy sobie wiele pytań. Pierwsza część sezonu w wykonaniu VfL nie mogła zadowolić kibiców. Również Jakub Błaszczykowski nie zalicza jej do udanych. Polski pomocnik w nowym klubie grał nieregularnie, jednak nie zamierza się poddawać.

Za nami pierwszy etap, który wyobrażaliśmy sobie na pewno inaczej – mówił Kuba podczas przerwy świątecznej. – W swojej karierze miałem już wiele trudnych momentów i zawsze udawało mi się z nich wyjść. Mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo. Wierzę, że runda rewanżowa zarówno dla klubu jak i dla mnie będzie znacznie lepsza – powiedział słynący z ambicji i hartu ducha Kuba.

Początek przygotowań do drugiej rundy nie rozpoczął się dla niego najlepiej. Skrzydłowy VfL złapał infekcję i opuścił kilka treningów na wstępie obozu przygotowawczego w Hiszpanii. – Kuba musi szybko nadrobić zaległości, nie ma czasu na zwłokę – zaznaczał wówczas francuski szkoleniowiec wilków Valerien Ismael. Nasz pomocnik wrócił do zdrowia i wspólnie z kolegami z drużyny trenował z pełnym obciążeniem. Na dzień dzisiejszy Kuba jest gotowy do gry i z niecierpliwością wyczekuje spotkania z HSV.

Wolfsburg po nieudanej rundzie zajmuje obecnie dopiero 13 pozycję w ligowej tabeli. Co prawda na zakończenie pierwszej części sezonu wilki jakby złapały formę i dwurkotnie zwyciężyły. Brak dobrych wyników spowodował spore zamieszanie w zarządzie, czego efektem były głośne zimowe transfery. Do Wolfsburga dołączył świetnie usposobiony pomocnik FSV Mainz Yunus Malli. Turecki piłkarz ma wprowadzić sporo kreatywności w środku pola, której brakowało. Do drużyny dołączył także Francuz Paul-Georges Ntep. Występujący na pozycji napastnika zawodnik grał ostatnio w Stade Rennes.

Pierwszy mecz rundy rewanżowej będzie bardzo ważny. Wilki mają tylko trzy punkty przewagi nad otwierającym strefę barażowo-spadkową Hamburger SV, z którym w sobotę zmierzą się na Volkswagen-Arena. Początek pojedynku o godzinie 15:30. 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne