Wolfsburg znów zwycięski

Kolejne ważny komplet punktów zainkasowała ekipa barwy której reprezentuje Kuba Błaszczykowski. VfL Wolfsburg pokonał u siebie SV Darmstadt 1:0 (1:0).

Andries Jonker swój start w roli szkoleniowca VfL Wolfsburg może zaliczyć do udanych. Wilki w trzecim meczu pod wodzą holenderskiego trenera odniosły drugie zwycięstwo. Wygrana z Darmstadt była niezwykle ważna w kontekście zapewnienia bezpiecznej pozycji w tabeli Bundesligi.

Kolejny raz od pierwszych minutr mecz na boisku rozpoczął Kuba Błaszczykowski. Reprezentant Polski może cieszyć się zaufaniem nowego coacha drużyny. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, w 45. minucie Wolfsburgi na prowadzenie wyprowadził Mario Gomez, który bardzo dobrym uderzeniem głową wykorzystał świetne dośrodkowanie Hora z głębi pola. W drugiej połowie wilki kontrolowały wydarzenia na boisku i stwarzały sobie kolejne okazje. Dobrze w bramce Darmstadt spisywał się jednak Heuer Fernandes, który bronił między innymi strzały Malliego i Vieirinhy. Ostatecznie kibice nie doczekali się kolejnych goli.

VfL Wolfsburg – SV Darmstadt 1:0 (1:0)
1:0 Gomez 45\’