Zwycięstwo z Kazachstanem

Reprezentacja Polski pokonała Kazachstan 3:0 w meczu eliminacji do Mistrzostw Świata w 2018 roku. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Arkadiusz Milik, Kamil Glik i Robert Lewandowski. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut. Kuba Błaszczykowski wszedł na murawę w 65. minucie zastępując Macieja Makuszewskiego.

Podopieczni Adama Nawałki chcieli jak najszybciej udowodnić, że wpadka w Kopenhadze to jedynie wypadek przy pracy i od pierwszych minut rzucili się na gości. Już w 11. minucie pojedynku gola głową po zgraniu, również głową, Macieja Makuszewskiego zdobył wracający do pierwszej jedenastki Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli był aktywny całą pierwszą część spotkania i był bliski podwyższenia stanu rywalizacji w 37. minucie po dobrej dwójkowej akcji z Robertem Lewandowskim.

Zaraz po przerwie Kazachowie zdobyli gola, ale na nasze szczęście nie został on uznany przez arbitra z Łotwy, który dopatrzył się spalonego. Nie dopatrzył się jednak prawidłowo zdobytej bramki przez Roberta Lewandowskiego z rzutu wolnego, kiedy po rękach Łoriji piłka ewidentnie przekroczyła linię bramkową. Dwie minuty później sędzia nie mógł już nie uznać trafienia Kamila Glika, który głową po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego z rzutu rożnego zdobył gola numer dwa. Dziesięć minut później w polu karnym faulowany był kapitan naszej reprezentacji, który chwilę później tradycyjnie zamienił jedenastkę na gola.

Polakom zostały już tylko dwa spotkania w ramach eliminacji do rosyjskiego Mundialu. W październiku zagramy  na wyjeździe z Armenią (5.10) oraz w Warszawie z Czarnogórą (8.10). Przed ostatnimi pojedynkami Polacy mają trzy oczka przewagi nad Danią i Czarnogórą i to te trzy zespoły powalczą o miejsce premiowane awansem oraz o miejsce dające grę w barażach (listopad 2017).

Polska – Kazachstan 3:0 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Milik 11, Kamil Glik 74, Robert Lewandowski 86.

Polska: Fabiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Rybus – Makuszewski (65. Błaszczykowski), Mączyński (88. Bednarek), Zieliński, Grosicki (90. Teodorczyk) – Milik, Lewandowski.

Kazachstan: Łorija – Sujumbajew, Łogwinienko, Achmietow, Dmitrienko, Szomko –Darabajew, Kuat, Biejsiebiekow (87. Tagybiergien) – Chiżniczenko (67. Szczotkin), Murtazajew.

Żółte kartki: Dmitrienko, Sujumbajew, Łogwinienko, Kuat.

Sędziował: Andris Treimanis (Łotwa).