Jedziemy do Rosji!

Awans na mundial stał się faktem! Polacy pokonali na PGE Narodowym w Warszawie Czarnogórę 4:2 (2:0) i wygrali grupę E z dorobkiem 25 punktów. Jest już pewne, że będziemy rozstawieni w losowaniu mundialowych grup. Kuba Błaszczykowski kolejny raz rozegrał całe spotkanie ciężko pracując na boisku.

Podopieczni Adama Nawałki przystępowali do swojego starcia, mając w świadomości to, że Polska może zapewnić sobie po raz ósmy w historii występ na piłkarskim mundialu. Podobnie jak w czwartek podczas meczu w Armenii biało-czerwoni świetnie rozpoczęli szybko obejmując prowadzenie. Po 16 minutach gry prowadziliśmy już dwiema bramkami, na listę strzelców wpisał się Krzysztof Mączyński i Kamil Grosicki.

W drugiej połowie nie brakowało emocji. Po gorszym fragmencie gry naszej drużyny do głosu doszli goście. Na siedem minut przed końcem Czarnogóra doprowadziła do wyrównania i zrobiło się nerwowo. Na szczęście Polacy w porę zareagowali i Robert Lewandowski po błędzie defensywy Czarnogóry podwyższył na 3:2. chwilę później samobójczego gola strzelił Filip Stojković i Polacy wygrali ostatecznie 4:2.

Po końcowym gwizdku arbitra trwała jeszcze feta na Stadionie Narodowym. Radości nie było końca, piłkarze wraz z kibicami świętowali awans na Mistrzostwa Świata.

Polska – Czarnogóra 4:2 (2:0)
Mączyński 6′, Grosicki 16′, Mugosa 78′, Tomasević 83′, Lewandowski 85′, Stojković 87′ (sam.)