„Spotkania z młodzieżą dają mi dużo energii.”

Kuba Błaszczykowski mimo urlopu od piłki w przerwie świątecznej miał wiele ważnych zadań, o których nam opowiedział. Jak mówi, działania na rzecz dzieci i młodzieży dają mu dużo satysfakcji i wiary.

Na koniec pierwszej rundy doskwierały Ci problemy z plecami przez co musiałeś ominąć kilka meczów Bundesligi. Jak dziś samopoczucie?

– Mówiąc szczerze, pod koniec roku miałem małe problemy z plecami, z którymi cały czas walczymy. Myślę, że na początku roku będzie już wszystko dobrze. Staramy się, aby nie zaistniała sytuacja, w której coś się znów odnawia. Oczywiście nie jest to prosta sprawa, bo już troszeczkę gram w piłkę, długo w tym siedzę i na pewno każdego roku to wszystko się trochę odkłada.  Tak czy inaczej jestem dobrej myśli. Zawsze staram się patrzeć pozytywnie w przyszłość. Życzę sobie, aby nowy rok był równie dobry, jak ten, który mija.

Zakończenie roku to dla Ciebie zawsze pracowity czas. Turniej dla dzieci i młodzieży w rodzinnych Truskolasach „Kuba Cup”. To już XI edycja, skąd bierzesz na to wszystko siłę?

– Spotkania z młodzieżą dają mi dużo satysfakcji i energii do działania. Wierzę, że coś  z tego będzie, zawsze tak do tego podchodzę. Chcę, aby te dzieciaki chociaż po części czuły radość z tego, że mogą się wybiegać i stracić trochę energii. Myślę, że fajne jest to, że mogą pokazać rodzicom jak dobrze grają w piłkę. Wiem, że małe dzieciaki mają w sobie dużą chęć imponowania rodzinie. Sam jako mały zawodnik tego chciałem. Patrząc z drugiej strony, zawsze niesamowicie  jest pokazać się komuś, kto spędził trochę swojego życia na grze w piłkę. Sama świadomość tego, że taka osoba patrzy na Ciebie i widzi to, czego ludzie w twoim otoczeniu mogą nie dostrzegać daje ogromną motywację i nadzwyczajnie mobilizuje do działania. Cieszy mnie, że to już tyle trwa.. Całe 11 lat. Nigdy nie podejrzewałem, że będzie to tak długoterminowe wydarzenie.

Druga edycja Świątecznego Grania z Kubą w Częstochowie. To wielkie wydarzenia dla Twojej Fundacji Ludzki Gest. Jak w tym roku zapowiada się impreza, wszystko już przygotowane?

– Plan jest taki, jaki był rok temu. Na początek pogramy trochę w piłkę. Później będą koncerty. Bardzo chcemy trochę zabawić kibiców. Mamy nadzieję, że nasi piłkarze – kabareciarze przygotują coś ciekawego. Liczę przede wszystkim na dobrą zabawę. Chciałbym, aby wszyscy spędzili ten czas przed Nowym Rokiem miło, z uśmiechem na twarzy. Cieszy mnie bardzo duże zainteresowanie wydarzeniem, ponieważ to jest też coś co daje dużą siłę do działania.

Nowy rok będzie niezwykle ważny dla naszej kadry. Jakie szanse jako doświadczony zawodnik dajesz tej drużynie na mundialu w Rosji?

– Nie oceniam, nigdy nie siliłem się na tego typu rzeczy. Jedyne co możemy zrobić to po prostu odpowiednio się przygotować do tego mundialu, żeby być gotowym na 100%. To jest jedyna rzecz, którą możesz zrobić. Jeśli nie będziesz gotowy, aby wykorzystać szansę, czyli nie będziesz pracował odpowiednio wcześniej to może przerodzić się to w duży problem. Potencjał na pewno mamy, ale tak jak powiedziałem, to tylko niewielka część tego wszystkiego. Cała reszta, w mojej opinii to praca i to, aby przygotowania do turnieju były kompletne. A ten proces musi się zacząć już dziś.

Wiele lat spędziłeś w Dortmundzie, teraz jesteś w Wolfsburgu. Doskonale znasz Bundesligę, jak byś porównał te dwa miasta i dwa kluby?

– Każdy klub, każde miasto ma coś swojego, czym się charakteryzuje. Nie jestem osobą, która ma w zwyczaju porównywać cokolwiek, ponieważ to nie ma sensu. Każdy klub, każde miasto, każdy kraj ma swoją kulturę, tradycje. Jestem daleki od porównywań, ponieważ według mnie najważniejsze jest to, by człowiek dobrze się czuł w danym miejscu, otoczeniu. Wszędzie, gdzie byłem, miałem pozytywne odczucia i to przede wszystkim pozostaje w mojej głowie.

Pozostałe

Letni Kuba Cup 2018

Niezliczona ilość dziecięcych uśmiechów i dwa dni emocjonujących, piłk...

11/07/2018

Kolejna edycja turnieju dla dzieci

Podczas, gdy mundialowe emocje wciąż nie opadły, Kuba Błaszczykowski n...

06/07/2018

Podsumowanie Mundialu 2018

Kibice liczący na spektakularny sukces Reprezentacji Polski na Mundial...

Gotowi na Mundial

Niezwykłych emocji, w ostatnich dniach dostarczyły kibicom mecze towar...

15/06/2018

Selekcja zakończona

Wszystkie wątpliwości rozwiane! W poniedziałek o godzinie 14 dowiedzie...

05/06/2018

Wolfsburg zostaje w Bundeslidze!

Wynikiem 1:o zakończył się, ostatni rozgrywany w  sezonie 2017/2018 Bu...

23/05/2018

Pierwszy krok zrobiony

VfL Wolfsburg wykonał pierwszy krok w kierunku utrzymania się w Bundes...

18/05/2018

Kuba – Dogrywka 2015-2018

Premiera najnowszej książki o Jakubie Błaszczykowskim zbliża się wielk...

17/05/2018

Trudna końcówka sezonu

Zakończenie sezonu 2017/2018 w niemieckiej Bundeslidze to okazja do ki...

Kadra wzywa

11 maja Adam Nawałka przedstawił listę 35 zawodników, którzy znaleźli ...

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne