Trudna końcówka sezonu

Zakończenie sezonu 2017/2018 w niemieckiej Bundeslidze to okazja do kilku podsumowań. Bilans ostatnich spotkań? Od kwietnia Wolfsburg zaliczył  trzy porażki, jeden remis i dwa zwycięstwa, co ostatecznie uplasowało ekipę „Wików” dopiero na 16 miejscu, i tym samym skazało na walkę o utrzymanie. Już 17 maja VfL zmierza się z trzecią drużyną 2 Bundesligi – Holstein Kiel.  Rewanż zaplanowano na 21 maja.

Jak pod koniec sezonu radził sobie, wracający po kontuzjach Jakub Błaszczykowski? Jego powrót w 32 kolejce dawał duże nadzieję na przełamanie złej passy drużyny.  W przegranym  1:3 meczu z historycznymi „spadkowiczami” Hamburger SV, pomocnik reprezentacji Polski wybiegł na boisko wraz z pierwszym gwizdkiem, a zmieniony został przez Yunusa Malli dopiero w  75 minucie spotkania.

Kolejne spotkanie, rozgrywane na Red Bull Arena Kuba spędził na ławce rezerwowych. Zespół zaliczył kolejną dotkliwą porażkę – 1:4. Ostatnia kolejka to mecz na własnym boisku i wynik 4:1. Od gry w barażach „Wilków” już nic nie mogło uratować. W zwycięskim spotkaniu Błaszczykowski wbiegł na boisko przy stanie 3:1, w 71 minucie.

Walka o utrzymanie trwa. Jaki będzie jej wynik? Przekonamy się już 21 maja.