„Wiedziałem, że chcę wrócić. „

Powrót do korzeni po 14 latach. Jakub Błaszczykowski ponownie zawodnikiem Wisły Kraków. Zapis z konferencji prasowej.

– Cieszę się, że po 14 latach od pierwszego dnia Jakuba w Wiśle mamy początek kolejnego pięknego rozdziału – w ten sposób Rafał Wisłocki rozpoczął konferencję prasową, podczas której zaprezentowano Jakuba Błaszczykowskiego.

– To dla mnie wielki dzień, że mogę wrócić i będę miał przyjemność znów założyć koszulkę Wisły Kraków. Mam nadzieję, że dostarczę wiele satysfakcji sobie i kibicom. Liczę, że po tych wszystkich zawirowaniach będzie już wyłącznie świeciło słońce, jak dziś za oknami – mówił.- Z Marcinem Wasilewskim żartowaliśmy, że jeszcze z dwa lata pogramy i wyjeżdżamy za granicę robić karierę – żartował.

Dlaczego Błaszczykowski wrócił do Wisły?

– Zawsze robię to, co czuję. Czułem, że powinienem wrócić do Wisły, że ona mnie potrzebuje. Zdaję sobie sprawę, że są ogromne oczekiwania, ale też że sytuacja jest lepsza. Staliśmy w „czymś” po czoło, teraz stoimy po uszy. Ale widzimy, jak wielka wiara jest w kibicach i ile mamy dowodów na to. A dla mnie jest to tylko dowód, że podjąłem słuszną decyzję. Kiedy zobaczyłem, jakie są problemy w Wiśle, wiedziałem, że chcę wrócić. Gdyby ich nie było, pewnie Wisła by mnie nie potrzebowała – powiedział.

– Podpisałem półroczny kontrakt, bo ciężko jest w obecnej sytuacji planować coś na dłużej. Ale jestem zdania, że nie trzeba podpisywać dużo umów, by być pewnym, co chce się robić – dodał Błaszczykowski.

Reprezentant Polski wspomniał też swoje pierwsze chwile w Wiśle. Było to w 2005 roku.

– Pamiętam, że 14 lat temu jechałem tutaj na trening. Późno wstałem, była nieprzyjemna pogoda, wpadłem w poślizg i się zakopałem. Do szatni wszedłem cały w błocie. Po dwóch dniach trener Licka zapytał, czy chciałbym pojechać z Wisłą na obóz. Wiadomo, jaka była odpowiedź. Cieszę się, że historia pozwoliła mi tutaj wrócić, a co życie przyniesie, zobaczymy. Pokora w sporcie jest jedną z ważniejszych rzeczy – wspominał, po czym dodał, że dziś wciąż przyszłość Wisły nie jest jasna.

– W moim życiu zawsze zadawałem sobie pytanie, czego chcę. A ja chciałem wrócić do Wisły. Co do wątpliwości, to ja cały czas je mam, czy uda się to uratować i mówię całkiem szczerze. Liczę tu na wsparcie kibiców, a ono w tej chwili jest bardzo budujące. Mój ruch może nie był specjalnie inteligentny, ale wygrało serce. Nie żałuję niczego, nawet pomimo wątpliwości – stwierdził.

Błaszczykowski jednocześnie nie znał odpowiedzi na pytanie, czy przy Reymonta zakończy karierę.

– Ciężko odpowiedzieć teraz, czy Wisła jest moim ostatnim przystankiem w karierze. Mamy problemy, których nie jesteśmy w stanie rozwiązać z dnia na dzień – powiedział.

W rundzie wiosennej Kuba będzie kapitanem Białej Gwiazdy. Zdradził przy okazji kulisy zdobycia opaski.

– Wielki szacunek dla Rafała (Boguskiego – przy. red.), który sam poszedł do trenera i zaproponował, by oddać mi opaskę. Moim zdaniem nie było to konieczne. Mamy w szatni sporo zawodników, którzy mogliby ją nosić – mówił.

Jakub Błaszczykowski poruszył też kwestię powołań do reprezentacji. – Od dawna pojawiają się głosy, że nie powinienem w niej być. Najważniejsze, by skupić się na grze. W piłce wszystko jest zależne od wyniku. Każdy może wypowiedzieć swoje zdania, a ja wykonuje pracę.

Wisła Kraków

Pozostałe

Błaszczykowski nagrodzony!

8. października na Zamku Królewskim w Warszawie po raz 18. wręczono od...

12/10/2019

Świąteczne Granie z Kubą!

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

11/10/2019

Dłuższa przerwa Błaszczykowskiego

6. września Jakub Błaszczykowski wystąpił w meczu wyjazdowym Reprezent...

11/09/2019

Wysokie zwycięstwo Wisły

sierpnia na stadionie miejskim im. Henryka Reymana Wisła Kraków odnios...

02/09/2019

Cały mecz Błaszczykowskiego

sierpnia na stadionie  miejskim w Białymstoku rozegrano mecz w ramach ...

26/08/2019

Zasłużone zwycięstwo!

16. sierpnia na stadionie miejskim im. Henryka Reymana Wisła Kraków od...

17/08/2019

Powrót Kuby

Wisła Kraków prowadzona przez trenera Macieja Stolarczyka, poniosła po...

12/08/2019

Inauguracja Ekstraklasy

PKO Ekstraklasa, czyli najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce, powraca j...

20/07/2019

Jakub Błaszczykowski na dłużej w Krakowie

W środę przed południem pomocnik Jakub Błaszczykowski przedłużył kontr...

12/07/2019

Letni Kuba Cup 2019 za nami

Letnia edycja Kuba Cup 2019 odbyła się 1. i 2. lipca w Opolu. Na dwóch...

03/07/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne