„Wiedziałem, że chcę wrócić. „

Powrót do korzeni po 14 latach. Jakub Błaszczykowski ponownie zawodnikiem Wisły Kraków. Zapis z konferencji prasowej.

– Cieszę się, że po 14 latach od pierwszego dnia Jakuba w Wiśle mamy początek kolejnego pięknego rozdziału – w ten sposób Rafał Wisłocki rozpoczął konferencję prasową, podczas której zaprezentowano Jakuba Błaszczykowskiego.

– To dla mnie wielki dzień, że mogę wrócić i będę miał przyjemność znów założyć koszulkę Wisły Kraków. Mam nadzieję, że dostarczę wiele satysfakcji sobie i kibicom. Liczę, że po tych wszystkich zawirowaniach będzie już wyłącznie świeciło słońce, jak dziś za oknami – mówił.- Z Marcinem Wasilewskim żartowaliśmy, że jeszcze z dwa lata pogramy i wyjeżdżamy za granicę robić karierę – żartował.

Dlaczego Błaszczykowski wrócił do Wisły?

– Zawsze robię to, co czuję. Czułem, że powinienem wrócić do Wisły, że ona mnie potrzebuje. Zdaję sobie sprawę, że są ogromne oczekiwania, ale też że sytuacja jest lepsza. Staliśmy w „czymś” po czoło, teraz stoimy po uszy. Ale widzimy, jak wielka wiara jest w kibicach i ile mamy dowodów na to. A dla mnie jest to tylko dowód, że podjąłem słuszną decyzję. Kiedy zobaczyłem, jakie są problemy w Wiśle, wiedziałem, że chcę wrócić. Gdyby ich nie było, pewnie Wisła by mnie nie potrzebowała – powiedział.

– Podpisałem półroczny kontrakt, bo ciężko jest w obecnej sytuacji planować coś na dłużej. Ale jestem zdania, że nie trzeba podpisywać dużo umów, by być pewnym, co chce się robić – dodał Błaszczykowski.

Reprezentant Polski wspomniał też swoje pierwsze chwile w Wiśle. Było to w 2005 roku.

– Pamiętam, że 14 lat temu jechałem tutaj na trening. Późno wstałem, była nieprzyjemna pogoda, wpadłem w poślizg i się zakopałem. Do szatni wszedłem cały w błocie. Po dwóch dniach trener Licka zapytał, czy chciałbym pojechać z Wisłą na obóz. Wiadomo, jaka była odpowiedź. Cieszę się, że historia pozwoliła mi tutaj wrócić, a co życie przyniesie, zobaczymy. Pokora w sporcie jest jedną z ważniejszych rzeczy – wspominał, po czym dodał, że dziś wciąż przyszłość Wisły nie jest jasna.

– W moim życiu zawsze zadawałem sobie pytanie, czego chcę. A ja chciałem wrócić do Wisły. Co do wątpliwości, to ja cały czas je mam, czy uda się to uratować i mówię całkiem szczerze. Liczę tu na wsparcie kibiców, a ono w tej chwili jest bardzo budujące. Mój ruch może nie był specjalnie inteligentny, ale wygrało serce. Nie żałuję niczego, nawet pomimo wątpliwości – stwierdził.

Błaszczykowski jednocześnie nie znał odpowiedzi na pytanie, czy przy Reymonta zakończy karierę.

– Ciężko odpowiedzieć teraz, czy Wisła jest moim ostatnim przystankiem w karierze. Mamy problemy, których nie jesteśmy w stanie rozwiązać z dnia na dzień – powiedział.

W rundzie wiosennej Kuba będzie kapitanem Białej Gwiazdy. Zdradził przy okazji kulisy zdobycia opaski.

– Wielki szacunek dla Rafała (Boguskiego – przy. red.), który sam poszedł do trenera i zaproponował, by oddać mi opaskę. Moim zdaniem nie było to konieczne. Mamy w szatni sporo zawodników, którzy mogliby ją nosić – mówił.

Jakub Błaszczykowski poruszył też kwestię powołań do reprezentacji. – Od dawna pojawiają się głosy, że nie powinienem w niej być. Najważniejsze, by skupić się na grze. W piłce wszystko jest zależne od wyniku. Każdy może wypowiedzieć swoje zdania, a ja wykonuje pracę.

Wisła Kraków

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne