Kuba znów Wiślakiem!

Historia zatoczyła koło. Jakub Błaszczykowski po pięknej przygodzie w europejskim futbolu wraca do korzeni. Reprezentant Polski podpisał półroczny kontrakt z Wisłą Kraków. – Dobrze znów tu być – mówił zadowolony na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

To był wyjątkowy dzień. Jakub Błaszczykowski w trakcie popołudniowej konferencji prasowej został zaprezentowany jako nowy zawodnik Wisły Kraków. Reprezentant Polski nie ukrywał,  że cieszy się z powrotu do ekipy Białej Gwiazdy. – Bardzo się cieszę, że będę miał przyjemność po raz kolejny założyć koszulkę Wisły Kraków – mówił z dumą urodzony w Truskolasach zawodnik. – Robię to, co czuję i tak też było w tym przypadku. Jestem tutaj i czuję satysfakcję. Zdaję sobie też sprawę z ogromu oczekiwań. Sytuacja klubu jest trochę lepsza, jednak cały czas zmaga się z dużymi problemami. Przed nami wciąż wiele pracy, ale budująca jest wiara kibiców -kontynuował Błaszczykowski.

Po raz pierwszy w szeregach krakowskiej ekipy Błaszczykowski miał okazję trenować 14 lat temu. Zawodnik wrócił pamięcią do tego dnia. – Mój pierwszy trening w Wiśle odbył się właśnie 8 lutego. Cieszę się, że los tak wszystko poprowadził, że mogę tutaj dziś być. Zobaczymy, jak to będzie dalej, bo wiem, że pokora w sporcie to jedna z najważniejszych rzeczy.

Decyzja o powrocie do Wisły była przemyślana, Kuba od początku brał pod uwagę taki scenariusz. Takie przywiązanie do klubu nie wzięło się znikąd. – Wisła to dla mnie przede wszystkim klub, który dał mi szansę zaistnieć. To jest coś, na czym się wychowałem. Rodzice i babcia wpajali mi, by nie zapominać skąd się pochodzi i tego co otrzymuje się w życiu. Ważne, by potrafić się odwdzięczyć, jeżeli będzie taka możliwość. Nie chodzi o to, by silić się na wielkie słowa, ale gdyby Wisła była w innym miejscu i mnie nie potrzebowała, pewnie byśmy tutaj dzisiaj nie siedzieli, bo nie chciałbym przeszkadzać” – skromnie przyznał zawodnik.

Podczas pierwszej przygody z Białą Gwiazdą Błaszczykowski rozegrał dla niej 67 spotkań, w których strzelił 5 goli, a przy 16 asystował. W 2005 roku zdobył z krakowskim klubem mistrzostwo Polski, a rok później sięgnął po srebro. Teraz Kubę z Wisłą wiąże półroczna umowa, co będzie dalej? – Wszystko zweryfikuje czas boisko – akcentuje nowy kapitan ekipy z Krakowa.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne