Kuba znów Wiślakiem!

Historia zatoczyła koło. Jakub Błaszczykowski po pięknej przygodzie w europejskim futbolu wraca do korzeni. Reprezentant Polski podpisał półroczny kontrakt z Wisłą Kraków. – Dobrze znów tu być – mówił zadowolony na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

To był wyjątkowy dzień. Jakub Błaszczykowski w trakcie popołudniowej konferencji prasowej został zaprezentowany jako nowy zawodnik Wisły Kraków. Reprezentant Polski nie ukrywał,  że cieszy się z powrotu do ekipy Białej Gwiazdy. – Bardzo się cieszę, że będę miał przyjemność po raz kolejny założyć koszulkę Wisły Kraków – mówił z dumą urodzony w Truskolasach zawodnik. – Robię to, co czuję i tak też było w tym przypadku. Jestem tutaj i czuję satysfakcję. Zdaję sobie też sprawę z ogromu oczekiwań. Sytuacja klubu jest trochę lepsza, jednak cały czas zmaga się z dużymi problemami. Przed nami wciąż wiele pracy, ale budująca jest wiara kibiców -kontynuował Błaszczykowski.

Po raz pierwszy w szeregach krakowskiej ekipy Błaszczykowski miał okazję trenować 14 lat temu. Zawodnik wrócił pamięcią do tego dnia. – Mój pierwszy trening w Wiśle odbył się właśnie 8 lutego. Cieszę się, że los tak wszystko poprowadził, że mogę tutaj dziś być. Zobaczymy, jak to będzie dalej, bo wiem, że pokora w sporcie to jedna z najważniejszych rzeczy.

Decyzja o powrocie do Wisły była przemyślana, Kuba od początku brał pod uwagę taki scenariusz. Takie przywiązanie do klubu nie wzięło się znikąd. – Wisła to dla mnie przede wszystkim klub, który dał mi szansę zaistnieć. To jest coś, na czym się wychowałem. Rodzice i babcia wpajali mi, by nie zapominać skąd się pochodzi i tego co otrzymuje się w życiu. Ważne, by potrafić się odwdzięczyć, jeżeli będzie taka możliwość. Nie chodzi o to, by silić się na wielkie słowa, ale gdyby Wisła była w innym miejscu i mnie nie potrzebowała, pewnie byśmy tutaj dzisiaj nie siedzieli, bo nie chciałbym przeszkadzać” – skromnie przyznał zawodnik.

Podczas pierwszej przygody z Białą Gwiazdą Błaszczykowski rozegrał dla niej 67 spotkań, w których strzelił 5 goli, a przy 16 asystował. W 2005 roku zdobył z krakowskim klubem mistrzostwo Polski, a rok później sięgnął po srebro. Teraz Kubę z Wisłą wiąże półroczna umowa, co będzie dalej? – Wszystko zweryfikuje czas boisko – akcentuje nowy kapitan ekipy z Krakowa.

Pozostałe

Błaszczykowski nagrodzony!

8. października na Zamku Królewskim w Warszawie po raz 18. wręczono od...

12/10/2019

Świąteczne Granie z Kubą!

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

11/10/2019

Dłuższa przerwa Błaszczykowskiego

6. września Jakub Błaszczykowski wystąpił w meczu wyjazdowym Reprezent...

11/09/2019

Wysokie zwycięstwo Wisły

sierpnia na stadionie miejskim im. Henryka Reymana Wisła Kraków odnios...

02/09/2019

Cały mecz Błaszczykowskiego

sierpnia na stadionie  miejskim w Białymstoku rozegrano mecz w ramach ...

26/08/2019

Zasłużone zwycięstwo!

16. sierpnia na stadionie miejskim im. Henryka Reymana Wisła Kraków od...

17/08/2019

Powrót Kuby

Wisła Kraków prowadzona przez trenera Macieja Stolarczyka, poniosła po...

12/08/2019

Inauguracja Ekstraklasy

PKO Ekstraklasa, czyli najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce, powraca j...

20/07/2019

Jakub Błaszczykowski na dłużej w Krakowie

W środę przed południem pomocnik Jakub Błaszczykowski przedłużył kontr...

12/07/2019

Letni Kuba Cup 2019 za nami

Letnia edycja Kuba Cup 2019 odbyła się 1. i 2. lipca w Opolu. Na dwóch...

03/07/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne