Powrót Kuby

Wisła Kraków prowadzona przez trenera Macieja Stolarczyka, poniosła porażkę w meczu wyjazdowym z Pogonią Szczecin (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Kostas Triantafyllopoulous w 55′. Drużyna „Portowców” była ekipą wyraźnie lepszą przez większą część spotkania. Piłkarze Kosty Runjaica mieli 57% posiadanie piłki, oddali 17 strzałów z czego 6 powędrowało w światło bramki strzeżonej przez Michała Buchalika. Drużyna gospodarzy w sezonie 2019/20 zgromadziła już 10 punktów po 4. Kolejkach PKO Ekstraklasy, natomiast ekipa Wisły Kraków po rozegraniu czterech spotkań ma na swoim koncie zaledwie 4 oczka.

W 71. minucie gry na Stadionie im. Floriana Krygiera w miejsce schodzącego Jeana Carlosa pojawił się wracający po kontuzji stopy, Kapitan „Białej Gwiazdy”. Jakub Błaszczykowski na boisko w Szczecinie wbiegał przy oklaskach publiczności. 33-letniego Reprezentanta Polski mogliśmy podziwiać na placu gry po raz pierwszy od 13. kwietnia 2019 roku. KB16 już kilka minut po wejściu na murawę stanął przed szansą na zdobycie bramki wyrównującej. Niestety strzał Błaszczykowskiego z 10. metrów okazał się niecelny i piłka minęła bramkę rywali tuż nad poprzeczką. Samo pojawienie się Kuby na murawie wprowadziło znaczne ożywienie w akcjach ofensywnych Wisły Kraków, a sam piłkarz wyglądał na wyraźnie głodnego gry. Niewykluczone, że Błaszczykowskiego w meczu z ŁKS Łódź zobaczymy już w wyjściowej jedenastce, na co z pewnością liczą sympatycy krakowskiej Wisły.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 1-0 (0-0)

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Ricardo Nunes – Sebastian Kowalczyk, Zvonimir Kozulj, Tomas Podstawski, Marcin Listkowski (79. Srdjan Spiridonovic), Iker Guarrotxena (45. Santeri Hostikka) – Adam Buksa (74. Soufian Benyamina).

Wisła Kraków: Michał Buchalik – David Niepsuj, Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Maciej Sadlok – Rafał Boguski (81. Krzysztof Drzazga), Vukan Savicevic, Jean Carlos Silva (70. Jakub Błaszczykowski), Dawid Szot, Michał Mak (61. Chuca) – Paweł Brożek.