Zasłużone zwycięstwo!

16. sierpnia na stadionie miejskim im. Henryka Reymana Wisła Kraków odniosła wysokie zwycięstwo (4:0) z ŁKS Łódź.

Od samego początku spotkania to podopieczni trenera Macieja Stolarczyka prowadzili grę i z łatwością przedostawali się w pole karne przeciwnika. Wynik spotkania w 23′ otworzył Paweł Brożek, a bramkę na 2:0 zdobył tuż przed przerwą (44′), David Niepsuj.

Jakub Błaszczykowski na boisku pojawił się w 60′ w miejsce Hiszpana Victora Martineza (Chuca). Już minutę później KB16 wziął udział w akcji bramkowej, po której bramkę na 3:0 zdobył Vukan Savicević. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Paweł Brożek. Asystę przy trafieniu Polaka na 4:0 zanotował Jakub Błaszczykowski.

Kapitan krakowskiej Wisły od pierwszych minut na boisku imponował doświadczeniem, spokojem i boiskową inteligencją. Co przez kibiców „Białej Gwiazdy” było nagradzane gromkimi brawami.

„Warto zadedykować to zwycięstwo naszym kibicom, którzy stawili się bardzo licznie na stadionie i bardzo nam w tym piłkarskim święcie i w tym, żebyśmy wygrali, pomogli. Bardzo im dziękujemy za wsparcie. Po ciężkim starcie potrzebowaliśmy takiego zwycięstwa. Gratulacje też dla Pawła Brożka, który strzelił dwie bramki” – powiedział Błaszczykowski.

Popularny Kuba wciąż czeka na debiut w wyjściowej jedenastce Wisły Kraków w tym sezonie. Zarówno w meczu z Pogonią Szczecin jak i ŁKS Łódź pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie.

„Z każdym treningiem, z każdym dniem staram się jak najlepiej przygotować. Trzeba udowadniać w każdym meczu swoją formę. Ciężko na to pracuję. To jednak trener decyduje o wszystkim. I po to jest tym trenerem, żeby hamować piłkarza w pewnych sprawach. Myślę, że trzeba podejść do sprawy spokojnie. Jak widać, trener podjął słuszne decyzje na mecz z ŁKS-em. A przy moim charakterze nie jest to proste, bo ja zawsze jestem wyrywny, chciałbym grać, ale na szczęście trener trzyma rękę na pulsie. Co przyniesie przyszłość? Cóż, każdy dzień, każdy trening działa na moją korzyść”– podsumował Błaszczykowski.

Wisła Kraków – ŁKS 4-0 (2-0)

Wisła: Buchalik – Niepsuj, Klemenz (46. Wasilewski), Janicki, Sadlok – Boguski, Savićević, Wojtkowski (77. Buksa) – Jean Carlos, Brożek, Chuca (60. Błaszczykowski).

ŁKS: Kołba – Grzesik, Sobociński, Rozwandowicz, Bogusz – Ramirez, Wolski (71. Piątek), Guima, Kalinkowski, Pirulo (63. Bryła) – Sekulski (83. Kujawa).

Sędzia głowny: Szymon Marciniak (Płock)

Pozostałe

Dłuższa przerwa Błaszczykowskiego

6. września Jakub Błaszczykowski wystąpił w meczu wyjazdowym Reprezent...

11/09/2019

Wysokie zwycięstwo Wisły

sierpnia na stadionie miejskim im. Henryka Reymana Wisła Kraków odnios...

02/09/2019

Cały mecz Błaszczykowskiego

sierpnia na stadionie  miejskim w Białymstoku rozegrano mecz w ramach ...

26/08/2019

Zasłużone zwycięstwo!

16. sierpnia na stadionie miejskim im. Henryka Reymana Wisła Kraków od...

17/08/2019

Powrót Kuby

Wisła Kraków prowadzona przez trenera Macieja Stolarczyka, poniosła po...

12/08/2019

Inauguracja Ekstraklasy

PKO Ekstraklasa, czyli najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce, powraca j...

20/07/2019

Jakub Błaszczykowski na dłużej w Krakowie

W środę przed południem pomocnik Jakub Błaszczykowski przedłużył kontr...

12/07/2019

Letni Kuba Cup 2019 za nami

Letnia edycja Kuba Cup 2019 odbyła się 1. i 2. lipca w Opolu. Na dwóch...

03/07/2019

Letni Kuba Cup 2019

Już na początku wakacji kolejna letnia edycja Kuba Cup. Tym razem dzie...

31/05/2019

Wisła liderem grupy B Lotto Ekstraklasy

Piłkarze Wisły Kraków zakończyli rozgrywki Lotto Ekstraklasy na pierws...

24/05/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne