Wysokie zwycięstwo Wisły

1. sierpnia na stadionie miejskim im. Henryka Reymana Wisła Kraków odniosła wysokie zwycięstwo (4:2) z Zagłębiem Lubin.

Wynik spotkania w 19′ otworzył Michał Mak, a bramkę na 2:0 zdobył Paweł Brożek (23′). Od samego początku spotkania to podopieczni trenera Macieja Stolarczyka prowadzili grę i z łatwością przedostawali się w pole karne przeciwnika. W 27′ bramkę kontaktową dla przyjezdnych zdobył Saša Živec (2:1), a już 10 minut później Michał Buchalik wyjmował futbolówkę z siatki po strzale Sašy Balicia (2:2).

Nerwowość i rozkojarzenie w szeregach Wisły Kraków nie trwały jednak zbyt długo. W 58′ efektowną bramkę na 3:2 zdobył Kamil Wojtkowski po podaniu Michała Maka. Wynik spotkania ustalił piłkarz- legenda „Białej Gwiazdy”, Paweł Brożek, zdobywając gola na 4:2.

Kapitan Wisły Kraków, Jakub Błaszczykowski na boisku przebywał przez pełne 90′. To drugi mecz Kuby w tym sezonie, który rozegrał z pełnym wymiarze czasowym.

Po 7. kolejkach w PKO Ekstraklasie podopieczni Macieja Stolarczyka zajmują 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 10. punktów. Teraz czeka ich przerwa ligowa, która potrwa do 14. września. Powołanie na wrześniowe mecze Reprezentacji Polski ze Słowenią (6.09) i Austrią (9.09) otrzymał Jakub Błaszczykowski.

Wisła Kraków vs. Zagłębie Lubin (4:2)

Wisła Kraków: Buchalik – Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok – Savićević (Boguski 65′), Jean Carlos, Wojtkowski – Błaszczykowski, Brożek (Zdybowicz 90′, Mak (Chuca 85′)

Zagłębie Lubin: Forenc – Kopacz, Guldan, Oko, Balić – Czerwiński (Bohar 86′), Tosik (Sirk 75′), Starzyński, Slisz, Živec (Poręba 86′) – Szysz

Sędzia główny: Daniel Stefański (Bydgoszcz)