Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszczykowski w meczu wyjazdowym rozegrał pełne 90 minut.

W ramach 16. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze „Białej Gwiazdy” wybrali się w podróż do Wrocławia, żeby zmierzyć się tam z podopiecznymi Vitězlava Lavička. Na ławce trenerskiej Wisły Kraków zasiadł Artur Skowronek, ale swojego debiutu nie będzie mógł zaliczyć do udanych.

Pewne zwycięstwo w tym meczu odniósł Śląsk Wrocław (2:1) po golach Wojciecha Golla i Krzysztofa Mączyńskiego. Jedyną bramkę dla „Białej Gwiazdy” zdobył jej kapitan. Jakub Błaszczykowski w 9. minucie spotkania wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego Daniela Stefańskiego.

Śląsk Wrocław vs. Wisła Kraków (2:1)

Śląsk: Putnocky – Stiglec, Golla, Puerto, Dankowski – Živulić, Mączyński, Chrapek (90+2′ Gąska), Płacheta (84′ Samiec-Talar) – Pich, Exposito (76′ Cholewiak).

Wisła: Buchalik – Niepsuj (46′ Burliga), Klemenz, Wasilewski, Sadlok – Basha, Silva, Błaszczykowski, Pawłowski (75′ Savičevič) – Boguski, Paweł Brożek (69′ Buksa)