Mini sparing BVB
Piłkarze, którzy z różnych względów nie pojechali na zgrupowania reprezentacyjne trenują w Dortmundzie. Wśród ekipy szlifującej formę znalazł się Kuba Błaszczykowski.
Dobre informacje docierają do nas z Dortrmundu. Podczas piatkowego treningu trener Jürgen Klopp urządził mecz pomiędzy zawodnikami pierwszego zespołu i rezerwowej drużyny do lat 23. Spotkanie rozegrane zostało w trybie 2×35 minut, a na boisku pojawili się ciekawi zawodnicy. Obok powracającego po długiej absencji Ilkaya Gündogana udział w meczu wziął także nowy, lecz doskonale znany kibicom w Dortmundzie Shinji Kagawa. Wśród ekipy reprezentującej pierwszy zespoł nie zabrakło również Jakuba Błaszczykowskiego. Gündogan, podobnie jak Kuba przebywał na boisku przez jedną połowę spotkania. Mecz zakończył się wygraną pierwszego zespołu 3:1, a autorem jednej z bramek został Kagawa.
Przygotowania do następnego meczu ligowego z Freiburgiem rozpoczną się we wtorek. Wówczas do Dortmundu powrócą zawodnicy powołani na mecze reprezentacji. Bardzo możliwe, że w trzeciej kolejce zmagań Bundesligi w kadrze meczowej zobaczymy już Jakuba Błaszczykowskiego.










