Walka z czasem
Dobre wieści napływają z Dortmundu. Kuba intensywnie trenuje i istnieją spore szanse, że będzie gotowy na ostatni mecz sezonu z Werderem Brema.
fot. RN
Zgodnie z oczekiwaniami Jakub Błaszczykowski nie zagrał w ostatnim ligowym meczu Borussii Dortmund z VfL Wolfsburg. Polak wrócił niedawno do treningów po kontuzji mięśnia przywodziciela i z dnia na dzień czuje się lepiej.
Absencja w treningach na szczęście nie trwała długo, dzięki czemu Kuba nie zatracił rytmu. Skrzydłowy BVB w ubiegłym tygodniu odbył treningi biegowe i nie odczuwał żadnego dyskomfortu. – Od początku wiedziałem, że to nic poważnego, nie czułem wielkiego bólu – mówił kilka dni po feralnym meczu z TSG Hoffenheim. Kluczowy okażą się najbliższe dni, Kuba trenuje już współnie z drużyną przy pełnym obciążeniem. Wszystko wskazuje na to, że istnieją duże szanse na występ w sobotnim meczu kończącym Bundesligę z Werderem Brema, oraz w finale Pucharu Niemiec przeciwko VfL Wolfsburg (30 maja).
Błaszczykowski w dobrej formie niezwykle przydałby się drużynie w emocjonującej końcówce sezonu. Przed ekipą BVB kluczowe rozstrzygnięcia – w Bundeslidze podopieczni Jürgena Kloppa walczą o awans do Ligi Europejskiej, natomiast w Pucharze Niemiec o kolejne trofeum.










