Kuba został w Dortmundzie
Pod koniec ubiegłego tygodnia wszystko wskazywało na to, że pomocnik BVB lada moment powróci do treningów z drużyną Jürgena Kloppa. Ostatecznie jednak trzeba było zweryfikować te optymistyczne plany. – Wciąż czuję lekki ból, ryzyko jest po prostu zbyt duże – mówi Kuba.
W dniu meczu z VfB Stuttgart Błaszczykowski po raz kolejny trenował indywidualnie. Niestety, ból w stawie skokowym powrócił. – Wspólnie ze sztabem szkoleniowym uznaliśmy, że w takiej sytuacji jest zdecydowanie za wcześnie, bym już w niedzielę dołączył do normalnych zajęć całej drużyny. Fakt, sam już nie mogę się doczekać powrotu, ale nie ma sensu ryzykować zbyt szybko – przyznaje zawodnik. Od razu stało się jasne, że występ w rewanżowej konfrontacji z Realem Madryt będzie absolutnie niemożliwy. I choć Kuba bardzo chciał mimo wszystko polecieć z drużyną do stolicy Hiszpanii, razem z lekarzami podjął decyzję, że lepiej będzie jednak pozostać w Dortmundzie. – Dzięki temu nie będę przerywał indywidualnych zajęć i zabiegów, które mogą przyspieszyć powrót na boisko. Cały czas biegam, coraz częściej trenuję z piłką. Wszystko idzie w dobrym kierunku, dużo szybciej niż prognozowano w pierwszych dniach po urazie. Mecz w Madrycie będę więc musiał śledzić w telewizji, ale… to lepsze rozwiązanie. – podkreśla Błaszczykowski.
Trudno w tym momencie jednoznacznie powiedzieć, kiedy Kuba będzie mógł znów trenować na sto procentach. – Doświadczenie uczy, że czasem lepiej wrócić na boisko o tydzień za późno, niż o jeden dzień za wcześnie – zaznacza manager piłkarza, Jerzy Brzęczek. – Najgorsze, co mogłoby się w tym momencie stać, to odnowienie urazu. Musimy być po prostu cierpliwi, kontrolować sytuację i na bieżąco podejmować decyzję. Wydaje się jednak, że powrót do zajęć z drużyną w drugiej połowie tego tygodnia jest całkiem realny.
Przypomnijmy, że kolejny mecz po konfrontacji z Realem piłkarze Borussii zaplanowany mają na najbliższą sobotę, 10 listopada, kiedy wyjadą do Augsburga w ramach 11. kolejki Bundesligi. Dwa dni później w Gdańsku rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski przed towarzyskim spotkaniem z Urugwajem.










